Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Tomasz Majewski bez medalu!

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski
[tag=8150]Tomasz Majewski[/tag] nie wywalczył medalu podczas odbywających się w Sopocie Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce. Złoto zdobył Amerykanin [tag=24971]Ryan Whiting[/tag].

Srebro przypadło Niemcowi Davidowi Storlowi, a brąz - Tomasowi Walshowi z Nowej Zelandii, co jest największą niespodzianką zawodów. Walsh brąz wywalczył ostatnim rzutem, którym zepchnął Tomasza Majewskiego z podium.  Polak miał okazję odzyskać pozycję, ale decydujące pchnięcie okazało się za krótkie. 

Wyniki:
1. Ryan Whiting (USA) 22,05 m
2. David Storl (Niemcy) 21,79 m
3. Tomas Walsh (Nowa Zelandia) 21,26 m
4. Tomasz Majewski (Polska) 21,04 m
5. Georgi Ivanov (Białoruś) 21,02 m
6. German Lauro (Argentyna) 20,50 m
7. Orazio Cremona (RPA) 20,49 m
8. Alexandr Lesnoi (Rosja) 20,16 m

Mistrz olimpijski tuż za podium w Sopocie

Źródło: Foto Olimpik/x-news

Komentarze (5):

 • Kukuryku Zgłoś
  Pff i tak wygra Igrzyska.
  • Szymonn Zgłoś
   Wielka szkoda, że nie udało się zdobyć medalu. Whiting i Storl dziś byli poza zasięgiem. Ma pan Tomek pecha. Trafił z dobrą formą na te zawody, ale niestety konkurs życia w wykonaniu
   Czytaj całość
   Walsha. Absolutne zaskoczenie dzisiejszego dnia. Whiting udowodnił, że jest zdecydowanie najlepszy. I co ciekawe wytrzymał presje. Wiemy jak to bywa z zawodnikami z USA. Ileż to razy byli liderami list światowych , a MŚ czy IO opuszczali bez złotego medalu. Od MŚ w Berlinie w 2009 roku (wygrał Cantwell) nie zdobyli złotego medalu na otwartym stadionie, pomimo, że na daną imprezę jechali jako liderzy list światowych. Tym większe gratulacje dla Whitinga. Kapitalne pchnięcie i ogólnie całe zawody.
   • pablo80 Zgłoś
    Parafrazując słowa Adasia Miałczyńskiego: "wiecznie czwarty" w roku nie olimpijskim. ale już za dwa lata Olimpiada:)
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL