WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / DIEGO AZUBEL

Kapitalny występ utalentowanego Polaka! Konrad Bukowiecki z nowym rekordem życiowym

Patryk Kurkowski
Patryk Kurkowski
Konrad Bukowiecki fenomenalnie spisał się podczas halowego mityngu w Ostrawie. Utalentowany Polak pobił rekord życiowy i zwyciężył w konkursie, pokonując lidera światowych list Davida Storla.

Konrad Bukowiecki potwierdza, że ma ogromne możliwości. Zaledwie 19-letni kulomiot na zawodach w Czechach był w rewelacyjnej dyspozycji. W dwóch próbach przekroczył granicę 21 metrów, a w najlepszym pchnięciu uzyskał 21.15m. To jego halowy rekord i zarazem niezwykle obiecujący rezultat.

Dość powiedzieć, że granicę 21 metrów w hali Tomasz Majewski przekroczył dopiero w wieku 28 lat. Nawet jeśli tych zmagań nie traktował równie poważnie, to naszemu mistrzowi na otwartym stadionie udało się przekroczyć tę granicę w wieku 27 lat, czyli w 2008 roku, kiedy to zdobywał złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Bukowiecki zatem z przytupem rozpoczął pierwszy sezon jako senior. Na dodatek w halowym mityngu w Ostrawie w pokonanym polu pozostawił Davida Storla. Doświadczony Niemiec w najlepszej próbie uzyskał 20.97m. Dodajmy, że to właśnie ten kulomiot jest aktualnie liderem światowych list, gdyż na początku lutego podczas zmagań w Rochlitz uzyskał 21.37m.

Wyniki pchnięcia kulą podczas mityngu w Ostrawie:

MiejsceZawodnikKrajWynik
1.Konrad BukowieckiPolska21.15
2.David StorlNiemcy20.97
3.Tomas StanekCzechy20.69
ZOBACZ WIDEO Damian Janikowski o przepaści jaka dzieli MMA i zapasy: to bardzo przykre

Czy Konrad Bukowiecki zdobędzie medal na MŚ w Londynie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

    Pokaż więcej komentarzy (5)