Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomas Walsh Getty Images / Michael Steele / Tomas Walsh

HMŚ w Birmingham: Tomas Walsh najlepszy w pchnięciu kulą. Polacy bez medalu

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Tomas Walsh zdobył złoty medal w pchnięciu kulą podczas halowych mistrzostw świata 2018 w Birmingham. Ósme miejsce zajął Konrad Bukowiecki.

Już od pierwszej kolejki zdecydowanie prowadził Tomas Walsh. Obrońca mistrzowskiego tytułu uzyskał w niej 22 metry i 13 centymetrów. Dokładnie taki sam rezultat osiągnął też w trzecim pchnięciu. Natomiast w szóstym podejściu w Birmingham Walsh pchnął kulę na odległość 22 metrów i 31 centymetrów. Tym samym poprawił rekord halowych mistrzostw świata należący od 7 marca 1987 roku do Ulfa Timmermanna (22,24).

Nowozelandczyk po raz trzeci z rzędu zdobył medal halowych mistrzostw świata. W 2014 roku stanął na trzecim stopniu podium, w ostatniej kolejce wyprzedził wówczas Tomasza Majewskiego.

Srebro zdobył David Storl. Trzecie miejsce zajął Tomas Stanek. Niemiec i Czech uzyskali 21,44. Drugi wynik Storla to 21,18, a Stanka - 21,12. W tej sytuacji na drugim stopniu podium znalazł się mistrz świata z lat 2011 i 2013.

Michał Haratyk został sklasyfikowany na dziesiątym miejscu i odpadł już po trzech kolejkach rywalizacji. Wyżej uplasował się Konrad Bukowiecki, ale i on nie znalazł się w gronie czterech zawodników uczestniczących w szóstej, ostatniej odsłonie konkursu. Rekordzista Polski był ósmy.

MiejsceZawodnikKrajWynik (m, cm)
1.Tomas WalshNowa Zelandia22,31
2.David StorlNiemcy21,44
3.Tomas StanekCzechy21,44
4.Darlan RomaniBrazylia21,37
5.Mesud PezerBośnia i Hercegowina21,15
6.Darrell HillStany Zjednoczone21,06
8.Konrad BukowieckiPolska20,99
10.Michał HaratykPolska20,69


ZOBACZ WIDEO Adam Kszczot znów rozegrał rywali. "Czekałem, aż się obejrzeli" (WIDEO)

Czy Tomas Walsh wygra Diamentową Ligę w 2018 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

 • yes Zgłoś
  Odpadły niektóre szanse. Coś zostało - czekamy.
  • Królowa Śniegu Zgłoś
   To tylko hala, która jest jak skoki narciarskie latem. To co najważniejsze zdarzy się latem w Berlinie, bo tam szanse na podbicie historycznego wyniku z Budapesztu 1966. Tutaj tylko
   Czytaj całość
   przetarcie i element przygotowań. 2 lata temu były 3 medale w hali, a później latem na ME 14 krążków. Hala zawsze dla nas jak i dla Niemców nieco gorsza, bo nie ma 400 przez płotki, nie ma też młota i dysku. Do tego ciąża Kamili i brak przyjazdu kilku zawodników.
   • panda25 Zgłoś
    Napisałem w relacji bezpośredniej - fajny konkurs, szkoda że bez udanego udziału Polaków. Bukowiecki wytłumaczony, Haratyk zaliczył słaby występ - mierzę to obiektywnymi miarami. W
    Czytaj całość
    czołowej ósemce albo SB, albo PB, albo rekord mistrzostw. Albo nieco słabszy wynik, ale za to brązowy medal... :-)
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL