Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Tanasugarn otrzyma dziką kartę w turnieju olimpijskim

Łukasz Roszak
Łukasz Roszak
Tajska weteranka światowych kortów Tamarine Tanasugarn nieoczekiwanie wystąpi na Olimpiadzie w Pekinie. Ma ona otrzymać specjalną dziką kartę, którą ma przyznać jej organizacja ITF za bardzo dobry występ w turnieju w Wimbledonie.

Pierwotnie Tanasugarn miała nie wystąpić w Pekinie, gdyż nie pozwalał na to zbyt niski ranking reprezentantki Tajlandii. Jednak świetna postawa podczas Wimbledonu, gdzie osiągnęła ćwierćfinał przegrywając z późniejszą triumfatorką Venus Williams, zaowocowała awansem z 60. na 38. miejsce w rankingu WTA.

Jak zdradził jeden z oficjeli Tajskiej Federacji Tenisowej po wycofaniu się kilku zawodniczek z rywalizacji o olimpijskie medale organizacja ITF ma wysłać zaproszenie na turniej w Pekinie właśnie Tanasugarn. Oficjalna dzika karta ma być przyznana w środę.

- Byłam bardzo zaskoczony, gdy dowiedziałam się o tym zaproszeniu. To wielki honor dla mnie i dla mojej rodziny móc reprezentować Tajlandię na Olimpiadzie. To będzie bardzo trudny turniej, może nawet trudniejszy niż Wielki Szlem, ale dam z siebie wszystko - wyznała Tajka.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL