Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Mariusz Klimek sprzedał akcje Ruchu!

Michał Piegza
Michał Piegza
Ruch Chorzów ma nowego udziałowca. Dotychczasowy właściciel pakietu większościowego spółki Mariusz Klimek sprzedał swoje udziały firmie Varexpol Sp. z.o.o. Wcześniej informowano, że akcje zakupi chorzowski przedsiębiorca Janusz Paterman.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dotychczasowy główny udziałowiec Ruchu Chorzów Mariusz Klimek sprzedał akcje klubu. Nabywcą jest firma Varexpol Sp. z.o.o. Wcześniej Klimek zapowiadał, że sprzeda udziały Januszowi Patermanowi, który dzięki temu stałby się większościowym poisadaczem akcji spółki. Do finalizacji umowy miało dojść najpóźniej do 30 września. Kilka dni temu, przebywający aktualnie w Chinach, Klimek zapowiedział, że swoich akcji Patermanowi nie sprzeda.

W piątek poinformowano, że w dniu 8 października 2009 roku Mariusz Klimek zbył akcje Ruchu Chorzów S.A. i aktualnie nie posiada żadnych udziałów. Varexpol S.A., który wcześniej nie posiadał żadnych akcji Niebieskich aktualnie ma 46% głosów w kapitale zakładowym spółki Ruch Chorzów S.A.

Komentarze (6):

 • op Zgłoś
  A co to za firma Varexpol Sp. z.o.o. ??Nic o nich nigdzie nie ma.
  • 213 Zgłoś
   firma Klimka dotychcza funkcjonowała na paierze, może teraz ma jakieś większe plany
   • X Zgłoś
    W dniu 23 października 2009r. Spółka Ruch Chorzów S.A. otrzymała od pełnomocnika Pana Mariusza Klimka - Członka Rady Nadzorczej zawiadomienie, iż w dniu 8 października 2009 roku, zbył
    Czytaj całość
    na rzecz Varexpol Sp. z. o.o. z siedzibą w Warszawie łącznie 3.703.500 sztuk akcji imiennych "RUCH" Chorzów S.A. w średniej cenie 0,50 zł za jedną akcję, z uwagi na fakt, że są one zastawione i stanowią zabezpieczenie zaciągniętych zobowiązań oraz 958.428 sztuk akcji na okaziciela Spółki w cenie 1zł za jedną akcje. Transakcje zostały dokonane poza obrotem giełdowym.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL