Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kukiełka nie zagra w Zawiszy

Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz
Jeszcze przed zamknięciem zimowego okienka transferowego działacze Zawiszy byli blisko pozyskania kolejnego zawodnika. Miał nim być Mariusz Kukiełka, który w przeszłości rozegrał kilkanaście spotkań w reprezentacji Polski.

To miał być kolejny głośny transfer dokonany w ostatnich dniach przez szefów bydgoskiego klubu. Wcześniej działacze Zawiszy pozyskali Jacka Kosmalskiego, Andrzeja Rybskiego oraz Tomasza Podgórskiego. - Zostało jeszcze kilka chwil, więc być może kogoś pozyskamy. Jeśli do tego dojdzie, to na pewno poinformujemy media we właściwym momencie - powiedział w poniedziałek rano w rozmowie z SportoweFakty.pl wiceprezes Piotr Burlikowski.

Tym tajemniczym piłkarzem miał być Mariusz Kukiełka. Jesienią wychowanek Siarki Tarnobrzeg reprezentował barwy dwóch klubów - Energie Cottbus oraz greckiej AÓ Xánthi. Dla 33-letniego pomocnika nie był to udany okres, bowiem Kukiełka w obu zespołach rozegrał zaledwie razem sześć spotkań.

W poniedziałek zawodnik porozumiał się w sprawie nowego kontraktu z działaczami II-ligowego Zawiszy. Jedynym problemem do rozwiązania pozostał przepis FIFA, który zabrania piłkarzom reprezentowania barw trzech klubów w jednym sezonie. Szefowie Zawiszy wysłali odpowiednie pismo do światowej centrali. Odpowiedź była jednak negatywna i wiosną nie zobaczymy Kukiełki na krajowych boiskach.

Z kolei w poniedziałek na przeprowadzkę do II-ligowej Unii Janikowo zdecydował się Damian Cuper. Przedtem to samo uczynił jego klubowy kolega, Grzegorz Brzeziński. W bramce Zawiszy nie zobaczymy natomiast chorwackiego bramkarza Tomislava Basica, który w piątek przed sparingiem z Victorią Koronowo postanowił wrócić do ojczystego kraju.

Komentarze (10):

 • hans Zgłoś
  Piszą tu chyba jacyś wielcy menadżerowie ale od siedmiu boleści.Taki Adam to pisze takie absurdy że głowa boli.Człowieku jeśli myślisz że do Zawiszy przyjdzie każdy zawodnik z
  Czytaj całość
  ekstraklasy to coś ci się pomyliło albo nie masz pojęcia o czym piszesz.Po pierwsze na takich zawodników musi odpowiednia kasa a po drugie nie każdy zawodnik chcę grać w 2lidze bo woli np.grzać ławę w ekstraklasie i brać ładną kasę zgodnie z kontraktem.Także jak masz pisać o jakiejś kompromitacji to ten twój wpis to jedna wielka kompromitacja !
  • de Wolf Zgłoś
   Nie ma kontuzji Lilo tylko nie gra w żadnym sparingu i gdzie tu u ciebie logika towarzyszu rif.Oj boli prawda o sosnowieckiej korupcji oj boli.Towarzyszu rif pisz po polsku bo takie coś jak
   Czytaj całość
   se co to to jest może język sosnowiecki ale nie polski!
   • rif Zgłoś
    ale se misje wkręciłeś stary:) Tak na marginesie, to Kłus i Lilo nie mają żadnej kontuzji;)
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL