Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Wincel i Kobeszko odchodzą / Wasiluk blisko Cracovii

Tomasz Kozioł
Tomasz Kozioł
W następny poniedziałek piłkarze Jagiellonii Białystok wylecą na dziesięciodniowe zgrupowanie do Turcji. Do tego czasu trener żółto-czerwonych chciałby mieć wykrystalizowaną kadrę, która będzie reprezentować barwy białostockiego klubu w rundzie wiosennej.

Jaga rozwiązała za porozumieniem stron kontrakty z dwoma zawodnikami: Wojciechem Kobeszko oraz Marcinem Winclem - poinformował doradca ds. sportowych w Jagiellonii Cezary Kulesza. Wcześniej z białostockim klubem pożegnali się Andrzej Olszewski (Śląsk Wrocław), Rafał Bałecki (szuka klubu), Ernest Konon (KVK Tienen - II liga belgijska), Vahan Gevorgyan (powrót po wypożyczeniu do Wisły Płock) oraz Konrad Nowak (wypożyczony na pół roku do Avii Świdnik).

Działacze podlaskiego klubu czynią starania, aby w zespole pozostali dwaj wyróżniający się w poprzedniej rundzie Brazylijczycy: Rodnei Francisco de Lima oraz Everton Antonio Pereira. Duże szanse na angaż w Jagiellonii ma kolejny zawodnik z kraju Kawy Bruno Coutinho Martins, którego chętnie widziałby w swoim zespole Artur Płatek, trener Jagi. Do wtorku powinna wyjaśnić się także sprawa przejścia Tomasza Frankowskiego do drużyny ze stolicy Podlasia.

Na pewno wiosną w barwach żółto-czerwonych zobaczymy Łukasza Nawotczyńskiego, który w ostatnich dniach miał ofertę w Wisły Płock oraz Vuka Sotirovicia i Remigiusza Sobocińskiego, których chętnie widziałby w swoim zespole trener Śląska Wrocław Ryszard Tarasiewicz.

Bardzo prawdopodobne, że z Jagi odejdzie Marek Wasiluk, po którego kolejny raz zgłosiła się Cracovia.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL