WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Ostatnie dni Widzewa w Niemczech. Na koniec SC Paderborn 07

Bartosz Koczorowicz
Bartosz Koczorowicz
Powoli dobiega końca zgrupowanie drużyny łódzkiego Widzewa w miejscowości Brün-Wenden. Ostatnim akcentem tego etapu przygotowań będzie mecz sparingowy z drużyną 2. Bundesligi – SC Paderborn 07, który odbędzie się we wtorek o godzinie 17 w Lippstadt. Po spotkaniu widzewiacy wrócą do Łodzi, gdzie zakończą okres przedsezonowy.

Najbliższy przeciwnik Czerwonej Armii to drużyna, która w ubiegłym sezonie zajęła bardzo dobre 5. miejsce w 2. Bundeslidze. Piłkarze z Paderborn jeszcze nigdy nie wystąpili w najwyższej niemieckiej klasie rozgrywkowej. Podczas tegorocznych przygotowań do sezonu najbliżsi rywale Widzewa nie ponieśli jeszcze porażki, podobnie jak sami łodzianie. Dotychczas zawodnicy niebiesko-czarnych pokonali na swojej drodze SG Siddinghausen/Weine 8:0, SVG Göttingen 2:0, TuSpo Petershütte 6:0, KSV Baunatal 4:1 oraz zremisowali 1:1 z innym zespołem 2. Bundesligi - Arminią Bielefeld.

Mecz z SC Paderborn 07 jest prawdopodobnie ostatnim spotkaniem kontrolnym dla podopiecznych trenera Andrzeja Kretka. Po powrocie na al. Piłsudskiego łodzianie mają niecałe 2 tygodnie na przygotowanie się do pierwszego meczu w tegorocznym sezonie Ekstraklasy. Rywalem Widzewa w kolejce inaugurującej rozgrywki jest mistrz Polski - Lech Poznań.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL