Najnowsze Wyniki/Kalendarz

II liga gr. zachodnia: Jarota lepszy w derbach Wielkopolski (wynik)

Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz
W ostatnim spotkaniu 7. kolejki grupy zachodniej II ligi Tur Turek przegrał na własnym boisku z Jarotą Jarocin 1:2. Dzięki tej wygranej zespół Czesława Owczarka awansował na piąte miejsce w tabeli.

Derby Wielkopolski lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie. Błąd Mitki wykorzystał Matuszewski, który wpakował piłkę do siatki strzałem pod poprzeczkę. Mimo mocnego początku w późniejszych fragmentach nie obserwowaliśmy ciekawej walki, choć dobrą okazję w 37. minucie zmarnował Gościniak, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Krętem.

Tur wyrównywał przed przerwą. Kmiecik wykorzystał zagapienie Brzostowskiego i trafił do siatki strzałem czubkiem buta. Mimo to ostatnie słowo należało do przyjezdnych. Tutaj sprawdziło się przysłowie o tym, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, bowiem kilka chwil wcześniej Brzostowski obronił mocny strzał z dystansu Topolskiego. W 75. minucie, podobnie jak przy pierwszym golu dla gości, błąd popełnił Mitka. Tym razem pomyłkę defensora gospodarzy bezlitośnie wykorzystał Kieliba.

Tur Turek - Jarota Jarocin 1:2 (1:1)
0:1 - Matuszewski 4'
1:1 - Kmiecik 42'
1:2 - Kieliba 75'

Tur: Kręt - Ailton, Jamaica, Topolski, Mitka, Sędziak, Bednarczyk (56' Łączny), Roszak, Jóźwiak (88' Izydorczyk), Ostalczyk (81' Bieniek), Kmiecik.

Jarota: Brzostowski - Majusiak (80' Danielak), Kieliba, Garbarek, Juracki, Czabański, (66' Pacyński), Idzikowski, Matuszewski (77' Oczkowski), Gościniak, Jeżewski, Bartoszak (70' Stawiński).

Żółte kartki: Kmiecik (Tur) oraz Juracki, Danielak, Pacyński (Jarota).

Sędzia: Jacek Kikolski (Płock).

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL