Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Didier Zokora: Nie wypada zawieść oczekiwań kibiców

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Z dużą dozą kurtuazji wypowiadają się o reprezentacji Polski piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej. Didier Zokora traktuje środowy mecz bardzo prestiżowo i liczy, że na Stadionie Miejskim w Poznaniu jego zespół zaprezentuje się z dobrej strony.

- Uczestnictwo w tym spotkaniu to dla nas przywilej. Przylecieliśmy do Polski z pozytywnym nastawieniem i liczymy na udany występ. Zagramy na nowym, wspaniałym obiekcie. Będziemy reprezentować Afrykę na kontynencie europejskim i nie wypada zawieść oczekiwań kibiców - stwierdził pomocnik, który na co dzień przywdziewa barwy Sevilli FC.

Ostatnio dość żartobliwą rozmowę z Ludoviciem Obraniakiem przeprowadził Gervinho. Klubowy kolega naturalizowanego Polaka oznajmił mu, że skoro biało-czerwoni przegrali 0:3 z Kamerunem, to WKS pokona ich bez najmniejszego problemu. Co na to Didier Zokora? - Gospodarze na pewno będą chcieli wygrać i spodziewam się dużej mobilizacji z ich strony. Oglądaliśmy mecz Polski z Kamerunem i czerpaliśmy z niego sporo informacji. Nie wiem jaki będzie wynik. Jesteśmy jednak ambitni i na pewno damy z siebie wszystko. Jeśli zaliczymy dobry występ, to o zwycięstwo nie powinno być tak trudno.

Piłkarze WKS traktują biało-czerwonych bardzo kurtuazyjnie. Oprócz Zokory, na konferencji prasowej anonsującej środowy pojedynek pojawił się także Kolo Toure. On chwalił przede wszystkim Łukasza Fabiańskiego, ale także o innych zawodnikach polskiej drużyny wypowiadał się w samych superlatywach.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL