Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Górnik z Gašparíkiem zmierzy się z Górnikiem

Marcin Ziach
Marcin Ziach
Sobotni sparing z imiennikiem z Polkowic będzie dla Górnika drugim testem podczas zgrupowania w Dzierżoniowie. Po raz pierwszy w barwach zabrzańskiej drużyny wystąpi Michal Gašparík, wybrany do jedenastki rundy jesiennej ligi słowackiej nowy nabytek beniaminka ekstraklasy.

Zgrupowanie Górnika w Dzierżoniowie powoli dobiega końca. Zanim jednak zabrzanie zameldują się przy Roosevelta czekają ich jeszcze dwa mecze sparingowe. Sobotnie spotkanie z Górnikiem Polkowice będzie dla trenera Adama Nawałki okazją do przyjrzenia się z bliska pozyskanemu w ostatnich dniach Michalowi Gašparíkowi. Doświadczony lewoskrzydłowy został wybrany do jedenastki rundy jesiennej słowackiej ekstraklasy.

Do starcia z pierwszoligowcem z Polkowic Górnik przystąpi w optymalnym zestawieniu. Do gry gotowi są wszyscy zawodnicy, których trener Nawałka zabrał na Dolny Śląsk. Pierwszy mecz kontrolny zabrzanie zakończyli przekonującym zwycięstwem 3:0 nad Miedzią Legnica. Niepokój może wywoływać jednak fakt, że po pierwszej połowie spotkania na boisku był bezbramkowy remis, a Górnik na tle drugoligowca wyglądał blado.

Beniaminka ekstraklasy nie rozpieszcza za to aura. W piątek w Dzierżoniowie spadł śnieg, przez co popołudniowy trening techniczno-taktyczny Trójkolorowi odbyli na sztucznej nawierzchni pokrytej lekką warstwą białego puchu. Nie przeszkadzało im to jednak w realizacji założeń nakreślonych przez sztab szkoleniowy z treningiem z piłką włącznie. Rano z kolei drużyna trenowała na hali.

Sparing z Polkowicami rozpocznie się o 11. Na zakończenie zgrupowania Górnika czeka jeszcze jedno starcie z drużyną zaplecza ekstraklasy. We wtorek zabrzanie zmierzą się z MKS-em Kluczbork.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL