Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Michal Gasparik zagra w Górniku już na wiosnę

Marcin Ziach
Marcin Ziach
Słowacki skrzydłowy Michal Gasparik, który przed tygodniem związał się z Górnikiem obowiązującym od lipca rocznym kontraktem będzie reprezentował barwy zabrzańskiego klubu już w rundzie wiosennej. Władze beniaminka ekstraklasy osiągnęły porozumienie w tej sprawie z poprzednim klubem Słowaka - FK Teplice.

30-letni Michal Gasparik był w rundzie jesiennej wyróżniającym się zawodnikiem słowackiego 1.FC DAC Dunajská Streda, do którego został wypożyczony z FK Teplice. Nieźle wyszkolony technicznie lewoskrzydłowy został nawet wybrany do jedenastki kolejki słowackiej ekstraklasy. W połowie stycznia związał się rocznym kontraktem z Górnikiem, po czym dołączył do zabrzańskiej drużyny przygotowującej się do sezonu podczas zgrupowania w Dzierżoniowie.

Od tego momentu trwały negocjacje między włodarzami śląskiego klubu, a FK Teplice na temat warunków przenosin Słowaka do Zabrza jeszcze tej zimy. Pierwotnie kontrakt miał bowiem obowiązywać od lipca. Pierwsza oferta w wysokości 25 tys. euro została przez Czechów odrzucona. Drugą, nieco bardziej finansowo korzystną władze klubu z Teplic zaakceptowały i Gasparik oficjalnie został zawodnikiem Górnika.

W barwach zabrzańskiego klubu wystąpił już w trzech sparingach. W poniedziałek z kolei wyjedzie z Górnikiem na zgrupowanie w Turcji. Nad Bosforem Trójkolorowi będą przebywać między 31.01-18.02. Rozegrają wtenczas osiem meczów kontrolnych.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL