Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Michal Gasparik: Możemy piąć się w górę tabeli

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Pozyskany zimą słowacki skrzydłowy Górnika Zabrze, Michal Gasparik w rozmowie z rodzimymi mediami przyznał, że drużynę Adama Nawałki stać na osiągnięcie wiosną dobrego wyniku. Zaznaczył również, że w ostatnim spotkaniu z Zagłębiem Lubin to on zdobył gola na 2:0, którego przypisano Adamowi Banasiowi.

Górnik pokonał Miedziowych przed własną publicznością aż 5:1, a Gasparik zanotował w tym meczu premierową bramkę i pierwszą asystę w nowych barwach. Jak sam przyznał, trafienia mógł mieć dwa, ale inaczej orzekł sędzia Szymon Marciniak. - Pod koniec pierwszej połowy mieliśmy rzut rożny i wyskoczyliśmy do piłki we dwójkę. To ja uderzyłem piłkę, ale po drodze do bramki trącił ja mój kolega (Adam Banaś - przyp.red.) i to jemu zaliczono gola - komentuje Gasparik.

Dynamiczny pomocnik cieszy się z debiutanckiego występu przed zabrzańską publicznością. Powodów do radości dostarczył mu także jego rodak, Robert Jeż, który również wpisał się na listę strzelców: - Wydaje mi się, że wspólnie z Robertem dobrze zaprezentowaliśmy się przed swoimi kibicami. On strzelił piękną bramkę z mojego podania. To był wymarzony debiut.

Gasparik szybko wywalczył sobie miejsce w składzie drużyny Adama Nawałki. - To bardzo ważne, by czuć wsparcie trenera i doceniam to. Jesteśmy dobrze przygotowani do rundy i możemy się piąć w górę tabeli - zapewnia 30-letni Słowak.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL