Najnowsze Wyniki/Kalendarz

GKP sprzeda miejsce w I lidze?

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
GKP to obecnie najbiedniejszy klub na zapleczu ekstraklasy. Działacze robią jednak wszystko, by nie doszło do wycofania drużyny z rozgrywek. Dokończenie rywalizacji i uratowanie się przed spadkiem mogą mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości.

- Dotrwanie do czerwca i utrzymanie w I lidze będzie dla nas dużym sukcesem. Jeśli zrealizujemy ten cel, to zastanowimy się co robić dalej - przyznał w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl dyrektor GKP, Mariusz Niewiadomski.

Gorzowski klub oczekuje obecnie na wprowadzenie kuratora. Przyszłość jest niepewna i przynajmniej na razie nie rysuje się w kolorowych barwach. Dlatego rozważane są różne, także mało przyjemne dla kibiców rozwiązania. - Są w Polsce ośrodki, które byłyby zainteresowane przejęciem naszego miejsca w I lidze. Same nie potrafią go wywalczyć, natomiast pod względem organizacyjno-finansowym stać je na udział w tej klasie rozgrywkowej - oznajmił Niewiadomski.

Czy sprzedaż miejsca na zapleczu ekstraklasy to obecnie najbardziej prawdopodobne rozwiązanie? - Ta opcja wchodzi w rachubę, gdyby latem nasza sytuacja nie uległa poprawie. Byłby to dobry sposób na pozbycie się długów, które mamy - przyznał dyrektor GKP.

Były już prezes I-ligowca Sylwester Komisarek narzekał niedawno, że w Gorzowie Wlkp. nie ma dobrego klimatu dla piłki nożnej. - W tej kwestii trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak władze miasta, kibice czy włodarze klubu. Gdyby te wszystkie strony potrafiły znaleźć wspólny język, to klimat dla futbolu byłby odpowiedni. Nasze miasto niczym nie różni się od innych, w których funkcjonują drużyny piłkarskie. Gorzów Wlkp. jest mniejszy niż Poznań, ale większy niż np. Kluczbork czy Polkowice - zaznaczył Niewiadomski.

Poza sprzedażą miejsca na zapleczu ekstraklasy GKP rozważa również inny, zdecydowanie lepszy dla kibiców wariant. Od dłuższego czasu pojawiają się głosy, że od przyszłego sezonu wpływy za transmisje telewizyjne będą zdecydowanie wyższe niż obecne kilkadziesiąt tys. zł (tyle otrzymał każdy klub). Czy większy zastrzyk gotówki od stacji, która będzie transmitować rozgrywki, mógłby uratować I ligę w Gorzowie Wlkp.? - Słyszałem o tych planach, choć nic nie jest jeszcze potwierdzone. 400 lub 500 tys. zł - bo takie sumy pojawiają się w spekulacjach - byłoby na pewno solidnym zastrzykiem. Na tą sprawę trzeba jednak patrzeć szerzej. Nawet jeśli te kwoty okażą się prawdziwe, to i tak jest to kropla w porównaniu do tego, co otrzymują kluby ekstraklasy. Ktoś w centrali powinien wreszcie zadbać o dotacje dla I-ligowców, bo jeśli nic się nie zmieni, to przyszłość nie rysuje się w kolorowych barwach - zakończył dyrektor GKP.

Komentarze (11):

 • gość ze stali Zgłoś
  Panowie, weźcie się ogarnijcie. Prawda jest taka, że pieniądze idą na żużel, a nie na piłkę, bo tam są te pieniądze jakoś wykorzystane, klub nawet jeśli nic nie zdobywa to pokazuje
  Czytaj całość
  się w Polsce, całe środowisko żużlowe zna stal, a stilon co? Ludzie teraz się dowiedzą o stilonie bo ogłosi bankróctwo. Pieniądze, które były przekazywane na stilon gineły gdzieś zamiast być wykorzystane na klub. Czepiacie się Komarnickiego, że on tak liże, a od czego ejst prezes? Prezes to ktos kto ma załatwić tyle sponsorów i pieniędzy, żeby klub mógł inwestować a nie sprzedawać. A wasz nawet nie jest leniwy, tylko nie jest na to stanowisko, powinien być tu ktoś całkieem inny.
  • skuter Zgłoś
   jak czytam tutaj wypowiedzi typu 'sami znjdzcie sponsorów i ile to miasto daje(mało)na żużel to śmiech mnie ogarniaa może należy spojrzeć inaczej a mianowicie od ładnych paru lat
   Czytaj całość
   słysze jak to prezes komarnicki buduje zaespół i jak to wszystkim mówi jakie cele stawia każdemu zawodnikowi i co ??? wszyscy zawodnicy mają gdzieś jego czcze gadanie przecież od x lat żużel nie zdobył medalu DMP i koniec .pieniądze zostaly wywalone w błoto pozdro dla kibiców w gorzowie
   • kalorina Zgłoś
    A może przyjedzie Grzegorz Lato i powie że musi być zbudowany nowy stadion i co wtedy?
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

    ×
     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL