Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Udowodnić ambitne cele - zapowiedź meczu Stal Stalowa Wola - Pelikan Łowicz

Kamil Górniak
Kamil Górniak
Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Hutniczej w Stalowej Woli w sobotę od godziny 15.00 będzie gościł zawodników miejscowej Stali i Pelikana Łowicz. To spotkanie będzie szczególnie ważne dla mających spore aspiracje gospodarzy.

Pelikan Łowicz to drużyna z charakterem. Początek rundy rewanżowej nie był jednak zbyt udany dla podopiecznych Roberta Wilka. Zawodnicy z Łowicza mają jednak patent na zespół ze Stalowej Woli. Jesienią Pelikan wygrał ze Stalówką 2:0. Fani z hutniczego grodu w pamięci mają jednak spotkanie sprzed kilku sezonów, kiedy to ich pupile zostali rozbici w Łowiczu aż 5:0. Teraz jednak drużyna ma problem, głównie z linią ataku. Co prawda do Pelikana przyszedł Mariusz Solecki z Wisły Płock, ale jego występ na Podkarpaciu stoi pod dużym znakiem zapytania.

Trener Robert Wilk ma także inne kłopoty. W Stalowej Woli zabraknie prawdopodobnie także Michała Łochowskiego, a z występu w meczu przeciwko Stali wykluczony z powodu choroby jest Maciej Wyszogrodzki. Na dłuższy czas ze składu wypadli Piotr Bryk oraz Sebastian Przybyszewski. Kontuzjowani są także obrońcy Robert Łakomy i Radosław Domińczak. Te kłopoty mogą okazać się kluczowe.

Stalowcy rundę wiosenną rozpoczęli co prawda od remisu z jednym z najsłabszych zespołów, Puszczą Niepołomice. Ta ekipa wzmocniła się jednak w zimie kilkoma graczami z przeszłością w ekstraklasie. Stalówka również się wzmocniła. W klubie coraz głośniej zaczyna mówić się o powrocie do pierwszej ligi. - Na pewno będziemy walczyć o wysokie miejsca - mówił przed sezonem opiekun zielono-czarnych Sławomir Adamus.

W sobotniej konfrontacji z Pelikanem szkoleniowiec zespołu z Podkarpacia będzie miał tylko jeden problem, brak Macieja Witka. - Można powiedzieć, że na razie mam "kłopot bogactwa” - dodał Adamus. Gracze z hutniczego miasta będą chcieli wygrać te zawody, aby udowodnić, że trzeba będzie się z nimi liczyć. Na pewno w odniesieniu końcowego sukcesu pomogą kibice, którzy już dwukrotnie, podczas prezentacji i meczu w Niepołomicach, pokazali swój głód piłki.

Stal Stalowa Wola - Pelikan Łowicz / sob 19.03.2011 godz. 15.00

Przewidywane składy:

Stal: Dydo - Walasek, Wieprzęć, Kusiak, Byrski, Piątkowski, Horajecki, Skórski, Getinger, Radawiec, Gęśla.

Pelikan: Sabela - Brodecki, Gołka, Gawlik, Marcinkiewicz, Wyszogrodzki, Łochowski, Gamla, Adamczyk, Kosiorek, Kowalczyk.

Sędzia: Jacek Lis (Katowice).

Komentarze (1):

 • zks Zgłoś
  Kiepski mecz w wykonaniu obu ekip. W I połowie żadnego pomysłu na grę ze strony Stalówki, kopanie piłki byle do przodu. Pelikan coś tam się starał konstruować, ale nie stworzył
  Czytaj całość
  większego zagrożenia, Stalówka za to miała jedną setkę. W II połowie składniejsza gra Stali, mecz ogólnie wyrównany, oba zespoły miały swoje okazje. Remis jest sprawiedliwym wynikiem. Jeśli chodzi o walkę o awans, to wszystko jeszcze jest możliwe, bo na razie to prawie cała czołówka gra taką padakę.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL