Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Jedenastka 24. kolejki ekstraklasy według SportoweFakty.pl

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Naszą jedenastkę 24. kolejki ekstraklasy zdominowali zawodnicy Górnika Zabrze, którzy mieli największy udział w wyjazdowej wygranej z Wisłą Kraków. Trzech przedstawicieli ma Śląsk Wrocław, który przerwał zwycięską serię Polonii Warszawa. Zestawienie uzupełniają gracze Zagłębia Lubin, Arki Gdynia i Polonii Bytom.

Marian Kelemen (Śląsk Wrocław) - uratował wrocławianom zwycięstwo w meczu z Polonią Warszawa. Słowak zaprezentował umiejętności najwyższej klasy.

Tadeusz Socha (Śląsk Wrocław) - Orest Lenczyk nie wyobraża sobie bez niego swojej defensywy i tym również różni się od swojego poprzednika, Ryszarda Tarasiewicza. Socha odwdzięcza się "Nestorowi" świetną postawą, taką jak w meczu z Czarnymi Koszulami.

Adam Danch (Górnik Zabrze) - ostoja bezbłędnej defensywy Górnika w starciu z liderem, Wisłą Kraków.

Csaba Horvath (KGHM Zagłębie Lubin) - miał duży udział w pokonaniu Lecha Poznań przez Miedziowych i zagrania "0" z tyłu.

Emil Noll (Arka Gdynia) - w kolejnym meczu z rzędu Kongijczyk zawłaszczył sobie lewe skrzydło. W derbach z Lechią Gdańsk zdobył swoją trzecią bramkę w sezonie.

Michal Gasparik (Górnik Zabrze) - aktywny w ofensywie, nieźle radził sobie też przy szybkich atakach Wisły. Ze spokojem strzelił bramkę dającą Górnikowi prowadzenie.

Daniel Sikorski (Górnik Zabrze) - zdobywca drugiej bramki dla Górnika w Krakowie, a to, że nie wpisał się więcej razy na listę strzelców, "zawdzięcza" tylko świetnej dyspozycji Sergeia Pareiki.

Rok Elsner (Śląsk Wrocław) - Słoweniec na ligowy debiut czekał niemal trzy miesiące, ale wydaje się, że Orest Lenczyk przez ten czas przygotowywał go do gry i wybrał właściwy moment na inicjację. Bardzo dobry występ przy Konwiktorskiej.

Robert Jeż (Górnik Zabrze) - w meczu z Wisłą pokazał, że nieprzypadkowo był czołowym graczem mistrza Słowacji rywalizującego w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Przyćmił swoich rywali z drugiej linii Białej Gwiazdy.

Miroslav Barcik (Polonia Bytom) - doświadczony Słowak poprowadził bytomian do bardzo cennego zwycięstwa z Jagiellonią. Sam zdobył bramkę i miał udział przy kolejnych dwóch trafieniach Polonii.

Mouhamadou Traore (KGHM Zagłębie Lubin) - jego bramka pogrążyła mistrza Polski na Dialog Arena w Lubinie.

Ławka rezerwowych: Sergei Pareiko (Wisła Kraków), Rafał Grodzicki (Ruch Chorzów), Żeljko Djokić (Ruch Chorzów), Marcin Radzewicz (Polonia Bytom), Waldemar Sobota (Śląsk Wrocław), Miroslav Bożok (Arka Gdynia), Tadas Labukas (Arka Gdynia).

Najczęściej nominowani do "11" kolejki według SportoweFakty.pl w sezonie 2010/2011:

5 nominacji:
Darvydas Sernas (Widzew Łódź), Abdou Razack Traore (Lechia Gdańsk), Sebastian Mila (Śląsk Wrocław)

4 nominacje:
Grzegorz Bonin (Górnik Zabrze), Andrius Skerla (Jagiellonia Białystok), Ivica Vrdoljak (Legia Warszawa), Patryk Małecki (Wisła Kraków), Przemysław Kaźmierczak (Śląsk Wrocław), Dudu Paraiba (Widzew Łódź), Maor Melikson (Wisła Kraków)

3 nominacje:
Osman Chavez (Wisła Kraków), Marcin Robak (Widzew Łódź), Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok), Mariusz Pawełek (Wisła Kraków), Tomasz Kiełbowicz (Legia Warszawa), Szymon Pawłowski (KGHM Zagłębie Lubin), Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów), Michał Kucharczyk (Legia Warszawa), Mateusz Klich (Cracovia), Sergei Pareiko (Wisła Kraków), Maciej Szmatiuk (Arka Gdynia), Pavol Stano (Korona Kielce, Piotr Celeban (Śląsk Wrocław), Sebastian Madera (Widzew Łódź), Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa), Marian Kelemen (Śląsk Wrocław), Adam Danch (Górnik Zabrze), Emil Noll (Arka Gdynia), Daniel Sikorski (Górnik Zabrze)

2 nominacje:
Miroslav Radović (Legia Warszawa), Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok), Tomasz Kupisz (Jagiellonia Białystok), Artur Sobiech (Polonia Warszawa), Vuk Sotirović (Śląsk Wrocław/Jagiellonia Białystok), Marcin Kikut (Lech Poznań), Tomasz Frankowski (Jagiellonia Białystok), Andraż Kirm (Wisła Kraków), Jarosław Lato (Jagiellonia Białystok), Deleu (Lechia Gdańsk), Hubert Wołąkiewicz (Lechia Gdańsk/Lech Poznań), Maciej Małkowski (PGE GKS Bełchatów), Paweł Nowak (Lechia Gdańsk), Mariusz Magiera (Górnik Zabrze)), Alexis Norambuena (Jagiellonia Białystok), Andrzej Niedzielan (Korona Kielce), Adam Banaś (Górnik Zabrze), Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa), Aleksander Kwiek (Górnik Zabrze), Michał Stasiak (KGHM Zagłębie Lubin), Semir Stilić (Lech Poznań), Rafał Grodzicki (Ruch Chorzów), Wojciech Grzyb (Ruch Chorzów), Piotr Stawarczyk (Ruch Chorzów), Michal Hubnik (Legia Warszawa), Zbigniew Małkowski (Korona Kielce), Tadas Kijanskas (Jagiellonia Białystok), Łukasz Piątek (Polonia Warszawa), Paweł Zawistowski (Arka Gdynia), Artjoms Rudnevs (Lech Poznań), Saidi Ntibazonkiza (Cracovia), Lewon Hajrapetjan (Lechia Gdańsk), Hermes (Jagiellonia Białystok), Ermin Seratlić (Jagiellonia Białystok), Michal Gasparik (Górnik Zabrze)

1 nominacja:
Paweł Golański (Korona Kielce), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa), Cezary Wilk (Korona Kielce), Łukasz Tymiński (Polonia Bytom), David Abwo (KGHM Zagłębie Lubin), Wojciech Skaba (Legia Warszawa), Dragan Paljić (Wisła Kraków), Tadas Labukas (Arka Gdynia), Marcin Krzywicki (Cracovia), Wojciech Kędziora (KGHM Zagłębie Lubin), Marcin Burkhardt (Jagiellonia Białystok), Andrej Komac (Ruch Chorzów), Daniel Gołębiewski (Polonia Warszawa), Dawid Nowak (PGE GKS Bełchatów), Erik Cikos (Wisła Kraków), Luis Henriquez (Lech Poznań), Paweł Brożek (Wisła Kraków), Gordan Bunoza (Wisła Kraków), Ariel Borysiuk (Legia Warszawa), Michał Jonczyk (Górnik Zabrze), Szymon Gąsiński (Polonia Bytom), Thiago Cionek (Jagiellonia Białystok), Sławomir Peszko (Lech Poznań), Dimitrije Injac (Lech Poznań), Matko Perdijić (Ruch Chorzów), Jarosław Bieniuk (Widzew Łódź), Michael Bemben (Górnik Zabrze), Marcin Wodecki (Górnik Zabrze), Bartosz Rymaniak (Zagłębie Lubin), Maciej Tataj (Korona Kielce), Marcin Cabaj (Cracovia), Jacek Popek (PGE GKS Bełchatów), Bruno Pinheiro (Widzew Łódź), Dariusz Jarecki (Polonia Bytom), Bedi Buval (Lechia Gdańsk), Marcin Drzymont (PGE GKS Bełchatów), Jacek Markiewicz (Korona Kielce), Paweł Buzała (Lechia Gdańsk), Łukasz Sapela (PGE GKS Bełchatów), Marciano Bruma (Arka Gdynia), Krzysztof Bąk (Lechia Gdańsk), Miroslav Bożok (Arka Gdynia), Vlastimir Jovanović (Korona Kielce), Piotr Grzelczak (Widzew Łódź), Dawid Plizga (Zagłębie Lubin), Adam Stachowiak (Górnik Zabrze), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań), Marcin Malinowski (Ruch Chorzów), Sebastian Przyrowski (Polonia Warszawa), Hernani (Korona Kielce), Sergio Reina (KGHM Zagłębie Lubin), Tomasz Wróbel (PGE GKS Bełchatów), Łukasz Trałka (Polonia Warszawa), Kamil Poźniak (PGE GKS Bełchatów/Lechia Gdańsk), Marcin Żewłakow (PGE GKS Bełchatów), Marijan Antolović (Legia Warszawa), Dickson Choto (Legia Warszawa), Dariusz Pietrasiak (Polonia Warszawa), Junior Diaz (Wisła Kraków), Filip Burkhardt (Arka Gdynia), Krzysztof Pilarz (Ruch Chorzów), Krzysztof Nykiel (Ruch Chorzów), Gabor Straka (Ruch Chorzów), Bruno (Polonia Warszawa), Cristian Omar Diaz (Śląsk Wrocław), Grzegorz Fonfara (PGE GKS Bełchatów), Manuel Arboleda (Lech Poznań), Waldemar Sobota (Śląsk Wrocław), Paweł Sobolewski (Korona Kielce), Mateusz Cetnarski (PGE GKS Bełchatów), Wojciech Kaczmarek (Cracovia), Nika Dzalamidze (Widzew Łódź), Tomas Jirsak (Wisła Kraków), Rafał Murawski (Lech Poznań), Łukasz Nawotczyński (Cracovia), Krzysztof Kotorowski (Lech Poznań), Mariusz Pawelec (Śląsk Wrocław), Andraż Struna (Cracovia), Marcin Radzewicz (Polonia Bytom), Vytautas Andriuskevicius (Lechia Gdańsk), Siergiej Kriwiec (Lech Poznań), Vojo Ubiparip (Lech Poznań), Vule Trivunović (Cracovia), Andraż Struna (Cracovia), Cwetan Genkow (Wisła Kraków), Marcin Pietrowski (Lechia Gdańsk), Prejuce Nakoulma (Widzew Łódź), Tadeusz Socha (Śląsk Wrocław), Csaba Horvath (KGHM Zagłębie Lubin), Rok Elsner (Śląsk Wrocław), Robert Jeż (Górnik Zabrze), Mouhamadou Traore (KGHM Zagłębie Lubin), Miroslav Barcik (Polonia Bytom)

Najczęściej wybierani na ławkę rezerwowych drużyny kolejki według SportoweFakty.pl w sezonie 2010/2011:

6 nominacji:
Łukasz Sapela (PGE GKS Bełchatów), Tomasz Kupisz (Jagiellonia Białystok)

4 nominacje:
Andrzej Niedzielan (Korona Kielce), Adam Banaś (Górnik Zabrze), Aleksandar Vuković (Korona Kielce), Waldemar Sobota (Śląsk Wrocław)

3 nominacje:
Tadeusz Socha (Śląsk Wrocław), Artur Sobiech (Polonia Warszawa), Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa), Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze), Miroslav Barcik (Polonia Bytom)

2 nominacje:
Jakub Wilk (Lech Poznań), Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok), Bartosz Bosacki (Lech Poznań), Mateusz Bartczak (KGHM Zagłębie Lubin/Cracovia), Patryk Małecki (Wisła Kraków), Jasmin Burić (Lech Poznań), Inaki Astiz (Legia Warszawa), Maciej Sadlok (Ruch Chorzów/Polonia Warszawa), Paweł Nowak (Lechia Gdańsk), Krzysztof Pilarz (Ruch Chorzów), Sławomir Peszko (Lech Poznań), Abdou Razack Traore (Lechia Gdańsk), Sebastian Przyrowski (Polonia Warszawa), Mariusz Jop (Górnik Zabrze), Wojciech Kaczmarek (Śląsk Wrocław/Cracovia), Maciej Jankowski (Ruch Chorzów), Adrian Budka (Widzew Łódź), Marciano Bruma (Arka Gdynia), Erik Cikos (Wisła Kraków), Łukasz Janoszka (Ruch Chorzów), Marcelo Moretto (Arka Gdynia), Dawid Plizga (KGHM Zagłębie Lubin), Tomasz Frankowski (Jagiellonia Białystok), Tadas Labukas (Arka Gdynia)

1 nominacja:
Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa), Ante Rozić (Arka Gdynia), Saidi Ntibazonkiza (Cracovia), Bartłomiej Dudzic (Cracovia), Jarosław Lato (Jagiellonia Białystok), Janusz Gancarczyk (Polonia Warszawa), Dariusz Pawlusiński (Cracovia), Wojciech Skaba (Legia Warszawa), Jacek Popek (PGE GKS Bełchatów), Tomasz Kiełbowicz (Legia Warszawa), Mladen Kascelan (Jagiellonia Białystok), Sebastian Mila (Śląsk Wrocław), Paweł Buzała (Lechia Gdańsk), Pavol Stano (Korona Kielce), Andrius Skerla (Jagiellonia Białystok), Szymon Gąsiński (Polonia Bytom/Cracovia), Marcin Malinowski (Ruch Chorzów), Manuel Arboleda (Lech Poznań), Andreu (Polonia Warszawa), Semir Stilić (Lech Poznań), Maciej Korzym (Korona Kielce), Miroslav Radović (Legia Warszawa), Łukasz Trałka (Polonia Warszawa), Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin), Daniel Sikorski (Górnik Zabrze), Kostiantyn Machnowskyj (Legia Warszawa), Krzysztof Bąk (Lechia Gdańsk), Przemysław Kocot (Zagłębie Lubin), Mate Lacić (PGE GKS Bełchatów), Grzegorz Bonin (Górnik Zabrze), Marcus da Silva (PGE GKS Bełchatów), Ariel Borysiuk (Legia Warszawa), Łukasz Mierzejewski (Cracovia), Piotr Grzelczak (Widzew Łódź), Mateusz Klich (Cracovia Kraków), Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok), Mariusz Ujek (Polonia Bytom), Łukasz Broź (Widzew Łódź), Łukasz Surma (Lechia Gdańsk), Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze), Tadas Kijanskas (Jagiellonia Białystok), Wojciech Grzyb (Ruch Chorzów), Edi Andradina (Korona Kielce), Radosław Matusiak (Cracovia), Grzegorz Bartczak (KGHM Zagłębie Lubin), Deleu (Lechia Gdańsk), Arkadiusz Woźniak (KGHM Zagłębie Lubin), Janusz Gol (PGE GKS Bełchatów/Legia Warszawa), Norbert Witkowski (Arka Gdynia), Piotr Celeban (Śląsk Wrocław), Damian Szuprytowski (Lechia Gdańsk), Alexis Norambuena (Jagiellonia Białystok), Velibor Durić (Widzew Łódź), Hernani (Korona Kielce), Wojciech Szymanek (Widzew Łódź), Kamil Poźniak (PGE GKS Bełchatów/Jagiellonia Białystok), Artjoms Rudnevs (Lech Poznań), Ugochukwu Ukah (Widzew Łódź), Ivica Vrdoljak (Legia Warszawa), Tomasz Dawidowski (Lechia Gdańsk), Damian Dąbrowski (KGHM Zagłębie Lubin), Grzegorz Fonfara (PGE GKS Bełchatów), Łukasz Nawotczyński (Cracovia), Maciej Małkowski (PGE GKS Bełchatów), Piotr Ćwielong (Śląsk Wrocław), Dariusz Sztylka (Śląsk Wrocław), Euzebiusz Smolarek (Polonia Warszawa), Zbigniew Małkowski (Korona Kielce), Kew Jaliens (Wisła Kraków), Hermes (Jagiellonia Białystok), Nika Dzalamidze (Widzew Łódź), David Abwo (KGHM Zagłębie Lubin), Jarosław Fojut (Śląsk Wrocław), Adam Kokoszka (Polonia Warszawa), Łukasz Piątek (Polonia Warszawa), Sergei Pareiko (Wisła Kraków), Rafał Grodzicki (Ruch Chorzów), Żeljko Djokić (Ruch Chorzów), Marcin Radzewicz (Polonia Bytom), Miroslav Bożok (Arka Gdynia),

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL