Najnowsze Wyniki/Kalendarz

W czwartek oficjalne wycofanie GKP z I ligi

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
W czwartek nastąpi formalny koniec piłki nożnej w Gorzowie Wlkp. Władze GKP przeprowadzą stosowne działania formalne i wycofają klub z rozgrywek zaplecza ekstraklasy.

Tuż po spotkaniu z KSZO Ostrowiec trener Krzysztof Pawlak przedstawił oświadczenie zespołu o rezygnacji z dalszej gry. Później, po weekendzie z obozu lubuskiego I-ligowca nie dobiegały żadne konkretne informacje. Nie oznacza to jednak, że tli się choć cień nadziei na kontynuowanie walki o uratowanie gorzowskiego futbolu. - Niestety nie ma już żadnych szans na to, że będziemy dalej rywalizować na boiskach. W środę zgłosimy wycofanie drużyny z rozgrywek i oficjalnie ogłosimy upadłość - powiedział portalowi SportoweFakty.pl dyrektor GKP, Mariusz Niewiadomski.

Co było bezpośrednią przyczyną takiej, a nie innej decyzji? - Nie chodziło o kwestie formalne. Rezygnacja wyszła od samej drużyny, która nie miała już żadnych podstaw dalszego bytu. Piłkarze nie mieli gdzie mieszkać i za co żyć. Przez jakiś czas można było czekać, ale czas mijał, a sytuacja nie ulegała poprawie. W takich warunkach nie było sensu dalej tego ciągnąć - dodał Niewiadomski.

Jaka będzie przyszłość gorzowskiej piłki nożnej? - Klub ogłasza upadłość, a więc de facto przestaje istnieć. Przy tej formie wycofania się nie wchodzi w rachubę opcja rozpoczęcia następnego sezonu dwie klasy niżej. Wiem, że kibice podejmują działania zmierzające do utworzenia nowego zespołu. Wiele wskazuje na to, że przystąpi on do rywalizacji w klasie okręgowej. To będzie nowy byt prawny, niepowiązany z GKP - poinformował dyrektor I-ligowca.

Jakie są konsekwencje wycofania ekipy Krzysztofa Pawlaka z rozgrywek zaplecza ekstraklasy? GKP zostanie przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli, a wszyscy jego rywale z ośmiu pozostałych do końca sezonu kolejek otrzymają punkty z tytułu walkowerów. Wyniki dotychczasowych meczów gorzowian zostaną utrzymane w mocy, dlatego ich poprzedni przeciwnicy nic nie zyskają.

Komentarze (11):

 • maly13gorzow Zgłoś
  do zolte mam gacie na przyjemnosci trzeba zasluzyc hahaha. szkoda gkp ale brak mi slow na komisarka i tyle stal wam dlugu nie zrobile i nie te drzwi z pretensjami
  • zolte mam tylko gacie Zgłoś
   A pocałujcie mnie zoltaki w moja niebiesko biala dupe. Najlepiej z jezyczkiem co by wam sie kalem odbijalo. Bo w Gorzowie tylko Stilon
   • WIERNY Zgłoś
    Winnymi upadku klubu są kibice,to oni robili wszystko swoim zachowaniem, żeby normalni(nawet kibice żużla) nie przychodzili na stadion sam bym nie raz przyszedł,a to kolejne pieniądze do
    Czytaj całość
    kasy klubu.Takich jak ja było więcej.Rada dla przyszłego zarządu-pogąncie tą hołotę ze stadionu
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

    ×
     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL