Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Radosław Osuch przejmuje Zawiszę, w trzy lata do Ekstraklasy?

Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz
W czwartek kilka godzin na temat sprzedaży akcji WKS Zawisza rozmawiali przedstawiciele władz miasta oraz prywatny inwestor Radosław Osuch. Ostatecznie obie strony doszły do porozumienia i piłkarska spółka będzie miała nowego właściciela.

- Czeka nas wiele pracy - oświadczył menedżer na antenie ITV24. - Właściwie wszystko musimy zbudować od podstaw. Przede wszystkim trzeba zacząć negocjacje z obecnymi zawodnikami, którzy wywalczyli awans. Kilku z nich ma szansę zostać w Bydgoszczy, bo jednak różnica pomiędzy II i I ligą jest ogromna. Nie można grać tym samym składem na zapleczu Ekstraklasy. W pierwszym roku stawiamy na wzmocnienia, w najbliższych dniach będziemy rozmawiać z nowymi zawodnikami.

Prawdopodobnie trenerem zespołu pozostanie Adam Topolski. - Najpierw trzeba porozmawiać z nim na temat wizji zespołu. Choć czasu na budowanie drużyny jest mało. Prezydenci Bydgoszczy dali mi cztery lata na awans do Ekstraklasy. W ciągu trzech lat być może będzie to możliwe - podsumował Osuch.

Przed przejęciem spółki przede wszystkim musi zostać jeszcze podpisany list intencyjny. Cała uroczystość ma się odbyć w piątek na specjalnej konferencji prasowej. - Zawisza Bydgoszcz to potężny klub. Zabezpieczamy interesy miasta. Inwestor musi pozyskać zaufanie kibiców, władz miasta i piłkarzy - dodał wiceprezydent Sebastian Chmara.

Więcej informacji wkrótce.

Komentarze (14):

 • kibic z bydzi Zgłoś
  miał być Boniek to jakimś oszołomom się nie podobało przyszedł Osuch to też się nie podoba bez inwestora to Zawisza by wrócił spowrotem do czwartej ligija wierzę że będzie
  Czytaj całość
  dobrze i będziemy grać ex lidze
  • binn Zgłoś
   Prawdziwy zawisza IV Ligowy!!
   • hihi Zgłoś
    Chłopaki kazdy duży - bogaty - dobry klub jest prywatny, to co sie teraz dzieje to jest jedyna nadzieja dla tego klubu. W państwowych łapach wszystko pada na łeb. Zawisza najgorsze ma za
    Czytaj całość
    sobą, może być tylko lepiej. Wszystkiego najlepszego od kibica żużlowego. Obysmy doczekali się stabilnej piłki i żużla w Bydgoszczy w najwyżych klasach jak za dawnych lat.
    Wszystkie komentarze (14)

    Komentarze (14)

    ×
     Wszystkie komentarze (14)
     PRZEJDŹ NA WP.PL