Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Poniedziałek w Serie A: Hamsik flirtuje z Milanem, Moratti broni Gasperiniego

Krzysztof Kuźmicz
Krzysztof Kuźmicz
Wcześniej Milan chwalił Hamsika, dziś Słowak w ciepłych słowach wypowiadał się o mistrzu kraju. Czy to początek nowej przygody tego pomocnika? W drugiej części Mediolanu tymczasem Massimo Moratti broni swojej decyzji o zatrudnieniu Gianpiero Gasperiniego.

Hamsik myśli o Milanie

Pomocnik Napoli Marek Hamsik w ciepłych słowach wypowiedział się na temat Milanu, który jeszcze niedawno łączony był z jego pozyskaniem. Zdaniem Słowaka nadchodzi czas, by w końcu wygrał podczas swojej kariery jakieś trofeum i chce to osiągnąć właśnie we Włoszech, gdzie przebywa od kilku lat.

- Massimo Allegri i Adriano Galliani bardzo mnie chwili, a przejście do Milanu byłoby punktem zwrotnym w mojej karierze. Jestem młody, ale jeszcze niczego nie wygrałem. Teraz chciałbym w końcu to zmienić. De Laurentiis (prezydent Napoli przyp. red.) nie chce mnie puścić? To prawda, ale w futbolu nie można być niczego pewnym.

Frey odrzucił propozycję Genoi

Wciąż nie wiadomo kto będzie podstawowym bramkarzem Fiorentiny w nowym sezonie. Wszystko wskazuje jednak na to, że z walki nie zrezygnuje Sebastien Frey. Francuz otrzymał ostatnio poważną propozycję z Genui, jednak odrzucił ją, twierdząc że swoją przyszłość wiąże z Florencją.

To z kolei oznacza, że o miejsce między słupkami będzie ponownie musiał rywalizować z nim Artur Boruc, który nadal pozostaje piłkarzem florenckiego klubu, mimo spekulacji na temat jego rzekomego odejścia do innej drużyny.

Moratti broni Gasperiniego

Prezydent Interu Mediolan, Massimo Moratti broni swojego wyboru nowego szkoleniowca. Część dziennikarzy zarzucała mu, że wobec braku innych kandydatur wybrał trenera z niższej półki, jednak Moratti nie zgadza się z tymi zarzutami.

- Gasperini został zatrudniony, bo doskonale wie jak wykonywać swoją pracę. To nie jest trener z "drugiego rzutu". To doskonały szkoleniowiec.

Palacio blisko Interu

Jedną z pierwszych decyzji personalnych nowego szkoleniowca może być sprowadzenie z Genui Rodrigo Palacio. Napastnik ten już wcześniej znajdował się na liście życzeń Interu, a po zakontraktowaniu trenera, z którym jeszcze niedawno współpracował z stolicy Ligurii, jego przenosiny do Mediolanu wydają się jeszcze bardziej realne.

W kadrze Interu znajduje się obecnie dwóch graczy, którzy wcześniej bronili barw Genoi, gdy jej trenerem był Gasperini - Thiago Motta i Diego Milito.

Lichtsteiner na badaniach w Turynie

Juventus potwierdził, że Stephan Lichtsteiner znajduje się aktualnie w Turynie, gdzie przechodzi badania medyczne - ostatnią formalność przed podpisaniem kontraktu z nowym klubem. Szwajcar ma wkrótce oficjalnie zostać wykupiony przez Starą Damę z Lazio za kwotę około 10 milionów euro. Sam zawodnik najprawdopodobniej zwiąże się z nowym klubem czteroletnim kontraktem.

Deschamps żałuje odejścia z Juve

Didier Deschamps wyjawił, że żałuje ruchu, który zbyt pochopnie wykonał w 2007 roku rezygnując z pracy w Juventusie tuż po tym jak wywalczył z nim awans do Serie A. Zdaniem trenera z perspektywy czasu decyzja ta wydaje się poważnym błędem, jednak dzięki niej nigdy podobnego już nie popełni.

- Nadal żałuję mojego odejścia z Juventusu. Decyzja ta nauczyła mnie jednak jednego: nigdy nie podejmować decyzji pod impulsem chwili, szczególnie na koniec sezonu, gdy każdy "wrze". Zapłaciłem swoją cenę za to doświadczenie.

Agent Stekelenburga chce rozmawiać z Romą

Maarten Stekelenburg chce występować w Rzymie. Jego agent po raz kolejny wypowiedział się na temat przyszłości tego bramkarza, tym razem zadając kłam stwierdzeniu, że Ajax żąda w zamian za jego sprzedaż 12 milionów euro.

- Maarten może odejść do Romy, nie mam co do tego wątpliwości. To nieprawda, że Ajax chce za niego kwoty większej niż 10 milionów euro. Jeśli Roma się z nami skontaktuje, wtedy będzie miała pierwszeństwo przy ewentualnym transferze.

Tamas do Lazio tylko na stałe

Drugi stołeczny klub planuje z kolei pozyskanie obrońcy Gabriela Tamasa. Jego dotychczasowy pracodawca - West Bromwich Albion nie bierze jednak pod uwagę wypożyczenia tego zawodnika do Włoch, a jedynie transfer definitywny.

Lazio będą musieli w takim przypadku liczyć się z wydatkiem około trzech milionów funtów brytyjskich.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL