Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Włoskie media: Frey odejdzie z Fiorentiny, Boruc ma oferty z Premier League

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Corriere Fiorentino sugeruje, że pierwszym bramkarzem Violi w nadchodzącym sezonie może nie być ani Sebastien Frey, ani Artur Boruc. Zarówno Francuz, jak i Polak wkrótce powinni opuścić Florencję, a nr. 1 zostanie 21-letni Brazylijczyk Neto.

Florencki dziennik informuje, powołując się na agenta Sebastiena Frey'a, że 31-letni golkiper niemal na pewno przeniesie się do FC Genoi, gdzie zastąpi między słupkami słabo spisującego się Eduardo (bramkarz reprezentacji Portugalii ma ofertę z angielskiego West Bromwich). W przeciwnym kierunku ma za to powędrować Robert Acquafresca, który liczy, że na Stadio Artemio Franchi będzie mógł występować regularnie. Francuz i Włoch polskiego pochodzenia mają tego samego menedżera, Giovanniego Branchini, co powinno przyśpieszyć finalizację transferów.

Jeśli Frey przeniesie się do Genui, faworytem do strzeżenia bramki zespołu Sinisy Mihaijlovicia zostanie Artur Boruc. Jednak według Corriere Fiorentino polski bramkarz ma "co najmniej trzy oferty z Premier League". Były gwiazdor Celtiku niejednokrotnie podkreślał, że chętnie wróciłby na Wyspy Brytyjskie. Dotąd prasa informowała o zainteresowaniu "Holy Goalie" ze strony Tottenhamu i Liverpoolu. Nie wiadomo jednak, czy władze klubu z Toskanii zezwolą na odejście obu czołowych bramkarzy.

Gdyby tak się stało, bramki Violi w rozgrywkach 2011/2012 regularnie strzec będzie niedoświadczony Neto, który świetnie spisuje się na treningach.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL