Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Czwartek w gr. zachodniej II ligi: Rogóż wzmacnia Elanę

Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz
II-ligowe kluby z upływem stycznia coraz szybciej dokonują zmian kadrowych w swoich składach. Przed zdecydowanie krótszą wiosną najciekawiej wyglądają wzmocnienia Chojniczanki Chojnice.

Po ponad rocznej przerwie do drużyny Grzegorza Kapicy powrócił pomocnik Sławomir Pach. Przypomnijmy, że dwanaście miesięcy temu zawodnik rozstał się z Chojnicami w atmosferze małego skandalu. Na powrót do Chojniczanki zdecydował się również Kamil Gregorek, który ostatnio leczył poważną kontuzję.

Do treningów po noworoczno-świątecznej przerwie wróciła Elana. W czwartek na podpisanie kontraktu z toruńskim klubem zgodę wydał Tomasz Rogóż. Wcześniej wychowanek Zawiszy przez cztery lata grał w I-ligowej Olimpii Grudziądz. W grodzie Kopernika testowany jest też Adam Gajda z Lecha Poznań. - Przyjechałem do Torunia na osiem dni testów i zrobię wszystko, aby przekonać do siebie sztab szkoleniowy Elany. W Grudziądzu nie otrzymałem zbyt wielu szans na pokazanie się, dlatego niedawno zakończyłem swoją przygodę z Olimpią. Teraz w pełni sił chcę przygotować się do rundy wiosennej i liczę na angaż w Elanie - mówi Gajda na łamach Gazety Pomorskiej.

Zajęcia wznowili także w Głogowie. Rewelacyjny beniaminek do pierwszego sparingu będzie trenował dwa razy dziennie. Na inauguracyjnym treningu nie zobaczyliśmy nowych graczy. We wtorek Chrobry zmierzy się w Dierżoniowie z Górnikiem Zabrze.

Wiosną zdecydowanym faworytem do awansu będzie GKS Tychy. Tym bardziej, że w śląskiej ekipie pozostanie trójka zawodników wypożyczonych z Ruchu Chorzów. Dalej więc o I ligę będą walczyć - Mateusz Struski, Bartłomiej Babiarz i Daniel Feruga. Jak donosi oficjalna strona chorzowskiego klubu, wspomniani piłkarze wrócą do Ruchu po zakończeniu obecnego sezonu.

Zdecydowanie inne cele stawiają sobie działacze Energetyka ROW. Rybniczanie stawiają obecnie na utalentowanych graczy z niższych klas rozgrywkowych. Jest jeden wyjątek - to Marcin Pontus, który kilka lat temu grał na I-ligowych boiskach, a w swojej karierze ma też epizody w lidze cypryjskiej oraz czeskiej.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL