Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Maciej Scherfchen rozwiązał, a Adam Mójta podpisał kontrakt z Wartą Poznań

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Wraz ze wznowieniem treningów w Warcie zapada coraz więcej decyzji kadrowych. Klub rozwiązał już umowy z większością zawodników z listy transferowej. Zatrudniono natomiast Adama Mójtę, który ostatnie pół roku spędził w Zagłębiu Sosnowiec.

Piłkarzem zielonym nie jest już Maciej Scherfchen. Doświadczony pomocnik doszedł do porozumienia z działaczami i jego kontrakt wygasł. Wcześniej w taki sam sposób poznański zespół opuścili: Mariusz Ujek, Krzysztof Gajtkowski i Paweł Sasin. Jedynym graczem, który nadal pozostaje na liście transferowej, jest Michał Goliński.

Po pożegnaniu sześciu zawodników (jeszcze w grudniu I-ligowca opuścił Grzegorz Szamotulski) trener Jarosław Araszkiewicz uzupełnia kadrę. Do ataku kilka dni temu pozyskano bramkostrzelnego napastnika Lecha Rypin, Pawła Piceluka. Ostatnim wzmocnieniem jest natomiast Adam Mójta.

Nowy nabytek Warty ma 26 lat, a w rundzie jesiennej reprezentował barwy Zagłębia Sosnowiec. Zaliczył wówczas dziesięć występów w pełnym wymiarze czasowym.

W przeszłości obrońca ten grał w: Viktorii Żiżkow, Odrze Wodzisław, Pelikanie Łowicz, Koronie Kielce i Miedzi Legnica.

To na pewno nie koniec wzmocnień drużyny Jarosława Araszkiewicza. Luki w składzie nie zostały jeszcze załatane, ponadto Warta chce wypożyczyć do innych klubów Filipa Marciniaka i Damiana Zawadzkiego. W ich miejsce też zapewne pojawią się nowi zawodnicy.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL