Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Peszko w ogniu krytyki niemieckich mediów

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Zupełnie nie udał się Sławomirowi Peszce pierwszy oficjalny występ w 2012 roku. W pojedynku z Wolfsburgiem polski skrzydłowy należał do najsłabszych na boisku i niewykluczone, że straci miejsce w podstawowym składzie FC Koeln.

Sławomir Peszko zszedł z murawy Volkswagen-Arena w 63. minucie przy bezbramkowym remisie. Ostatecznie Koziołki przegrały z Wilkami 0:1. Jak spisał się kadrowicz Franciszka Smudy?

"To nie był udany początek 2012 roku w wykonaniu Polaka. Nie wykonał żadnej sensownej akcji na lewej stronie boiska. Blady występ" - uważają dziennikarze Koelner Stadt-Anzeiger, który przyznali "Peszkinowi" "5" (gdzie "1" - klasa światowa, "6" - poniżej krytyki). Taką samą notę był zawodnik Lecha otrzymał od Bildu.

Nieco łagodniejsi w ocenach byli żurnaliście Expressu. "Polak był zaangażowany w wiele akcji, ale brakowało mu wykończenia" - napisano, przyznając Peszce "4". "Jego występ to więcej cieni niż blasków. Podejmował wiele wysiłków, ale zdecydowana większość była nieudana" - uzasadnił wystawienie oceny "4.5" sportal.de.

Lepiej od 26-latka wypadli dwaj pozostali ofensywni pomocnicy: Lukas Podolski i Christian Clemens. Czy to źle wróży Peszce? Trzeba pamiętać, że trener Stale Solbakken ma w odwodzie Mato Jajalo, który jesienią często występował od 1. minuty, a który w sobotę zmienił Polaka. Niewykluczone, że za tydzień przeciwko Schalke to Chorwat znajdzie się w wyjściowej "11"...

Komentarze (7):

 • Arcadius Zgłoś
  mecz był na bardzo niskim poziomie, więc nie oglądałem meczu w całości. ( była wtedy ręczna o ile dobrze pamiętam ) ale nie widziałem Sławka w jakiejś akcji. co prawda nikt tam
  Czytaj całość
  dobrze nie grał...miejmy nadzieję, że gdy fc koeln będzie grało lepiej to i Sławek będzie dobrze grał, tak jak to miało miejsce jesienią.
  • bobo Zgłoś
   ha ha ha wiecej takich wystepow
   • SnajperF1 Zgłoś
    A kto to jest ten Peszko? Przecież on nigdy nie był jakiś super piłkarzem. Miał udany rok, wybił się i co teraz? Zginie jak większość polskich piłkarzy (czy ktoś pamięta jeszcze
    Czytaj całość
    Gregorza Kiełbasę Piechnę)? Niech sie przyzwyczaja do tych ocen
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    PRZEJDŹ NA WP.PL