Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Nowy skrzydłowy w Dolcanie Ząbki. Pustka po Sierpinie wreszcie wypełniona?

Maciej Walczak
Maciej Walczak
Były ofensywny pomocnik m.in. GKS-u Bełchatów i Wisły Płock zasilił szeregi Dolcana Ząbki. Robert Chwastek może okazać się idealnym zastępcą Łukasza Sierpiny, który po rundzie jesiennej wrócił do Polkowic.

Robert Chwastek urodził się w 1988 roku i zaczynał karierę piłkarską w drużynach młodzieżowych: KS Stadion Śląski, Józefka Chorzów, Zantka Chorzów i UKS SMS Łódź. Następnie grał w juniorach GKS-u Bełchatów, tam też wystąpił dwukrotnie w pierwszym składzie bełchatowian - były to mecze Pucharu Ekstraklasy. 

Od sezonu 2008/2009 regularnie występował w Wiśle Płock. Tam rozegrał, licząc rozgrywki ligowe i Puchar Polski - 89 meczów, w których zaliczył 4 trafienia. Jego atutem jest znakomita szybkość i przyspieszenie, co czyni z niego bardzo dobrego skrzydłowego. 

Czyżby smutek fanów Dolcanu po odejściu Łukasza Sierpiny miał ustąpić radości po podpisaniu kontraktu z Chwastkiem? Wszystko okaże się w nadchodzących spotkaniach sparingowych, ale przede wszystkim po rozpoczęciu sezonu zasadniczego I ligi. 

Kolejny sprawdzian ząbkowiczanie rozegrają 3 lutego w Gutowie Małym (woj. łódzkie) z Ruchem Radzionków.

Komentarze (1):

 • Grek Zorba Zgłoś
  W Ruchu nie chciał zostać, bo nie chciał udowodnić swojej wartości w Młodej Ekstraklasie. Ma swój wiek i mu się nie dziwię, ale w klubie, któremu kibicuje mógł zostać. Postawił na
  Czytaj całość
  grę w Dolcanie. Zobaczymy jak na tym wyjdzie. Dziwne, że wolał odejść z Płocka, a mógł tam dalej grać.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL