Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Przełamią złą passę? - zapowiedź meczu Kolejarz Stróże - Dolcan Ząbki

Piotr Wiśniewicz
Piotr Wiśniewicz
Kolejarz Stróże rozpocznie wiosenne zmagania ligowe od spotkania z Dolcanem Ząbki. Mecz zostanie rozegrany na stadionie w Stróżach, co paradoksalnie może działać na korzyść drużyny gości, gdyż "Kolejowi" znacznie lepiej radzą sobie na wyjazdach. Zapewne tę prawidłowość będą starali się wykorzystać zawodnicy Dolcanu, aby wygrać i opuścić strefę spadkową.

Gospodarze po dwudziestu kolejkach zajmują piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 33 punktów. Złożyło się na to dziewięć zwycięstw, sześć remisów oraz pięć porażek, a także bilans bramkowy 22-18. Ciekawym jest fakt, że Kolejarz siedem razy wygrywał na boisku przeciwnika, natomiast na własnym obiekcie tylko dwa. Jeśli doliczyć dwa remisy i tylko jedną porażkę odniesioną w spotkaniach wyjazdowych, śmiało można określić zespół ze Stróż mianem króla wyjazdów rundy jesiennej.

- Myślę ze znaleźliśmy na to sposób. Po prostu trzeba wykorzystywać sytuacje jakie stwarza się w meczach u siebie. Sporo okazji, które mogły przechylić szale zwycięstwa i dać nam trzy punkty, zostało zmarnowanych. Na dzień dzisiejszy jesteśmy uważani za solidną drużynę, a nie tak jak było wcześniej. Zespoły przyjeżdżające do Stróż, skupiają się na defensywie, grają sześcioma czy siedmioma zawodnikami z tyłu, a po ataku pozycyjnym ciężko stworzyć klarowną sytuację. Taka właśnie jest przyczyna, więc opracowujemy sposób mający pomoc nam w poprawie wyników na swoim boisku. A nasze dobra postawa na wyjazdach wynikała z tego, że przeciwnicy na własnym terenie grali bardziej otwartą piłkę, a my to wykorzystaliśmy. Na wiosnę chcemy być równie skuteczni na wyjazdach, a u siebie dołożyć kilka oczek więcej - powiedział Przemysław Cecherz w kontekście poprawy wyników w meczach rozgrywanych na własnym stadionie.

Drużyna przyjezdna jest w dużo gorszej sytuacji jeśli chodzi o układ tabeli. Zawodnicy Dolcanu Ząbki zgromadzili dotychczas 21 punktów, co uplasowało ich na piętnastej pozycji. Wygrali pięć spotkań, przegrali dziewięć a sześć zremisowali, zdobywając przy tym 26 bramek i tracąc 30. Podopieczni trenera Jerzego Podolińskiego mają tylko jeden punkt straty do miejsca bezpośrednio nad strefą spadkową, zatem spotkanie w Stróżach jest idealną szansą aby opuścić tzw. czerwone pozycje w tabeli pierwszej ligi.

Poprzednie spotkanie tych zespołów, rozgrywane w Ząbkach, zakończyło się zwycięstwem Kolejarza 2:1. Bramki zdobywali wówczas Damian Świerblewski dla gospodarzy oraz Janusz Wolański i Krzysztof Markowski dla przyjezdnych. Ten ostatni ustalił wynik meczu celnym strzałem z rzutu karnego, podyktowanego w dziewięćdziesiątej minucie.

Podczas okresu przygotowawczego Kolejarz Stróże rozegrał trzynaście sparingów i w żadnym nie poniósł porażki, zaliczając siedem zwycięstw oraz sześć remisów. Dolcan natomiast, rozegrał taką samą liczbę meczów kontrolnych, w których osiem razy wygrywał, raz zremisował i cztery spotkania przegrał.

Kolejarz Stróże - Dolcan Ząbki / niedziela 18.03.12 r. godz. 15:00

Przewidywane składy:

Kolejarz Stróże: Lisak - Gryźlak , Markowski, Cichy, Walęciak, Stefanik, Niane, Nitkiewicz, Cebula, Wolański, Kowalczyk.

Dolcan Ząbki: Humerski - Hirsz, Wełna, Dybiec, Pulkowski, Koziara, Wielądek, Stańczyk, Zapaśnik, Głowacki, Zaniewski.

Sędzia: Jacek Zygmunt (Jarosław).

Zamów relację z meczu Kolejarz Stróże - Dolcan Ząbki
Wyślij SMS o treści SF KOLEJARZ na numer 7303
Koszt usługi 3,69 zł z VAT

Zamów wynik meczu Kolejarz Stróże - Dolcan Ząbki
Wyślij SMS o treści SF KOLEJARZ na numer 7101
Koszt usługi 1,23 zł z VAT

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL