Najnowsze Wyniki/Kalendarz

PP: Sportowy rewanż za protest? - zapowiedź meczu Legia Warszawa - Gryf Wejherowo

Kinga Popiołek
Kinga Popiołek
We wtorek wieczorem Legia Warszawa podejmować będzie Gryf Wejherowo w spotkaniu rewanżowym 1/4 Pucharu Polski. Pierwszy mecz wygrali warszawianie, 3:0.

Miniony tydzień upłynął pod znakiem pozaboiskowej walki Gryfa Wejherowo z Legią Warszawa. Włodarze pomorskiego klubu złożyli protest do Polskiego Związku Piłki Nożnej, bowiem - w ich ocenie - na boisku w Wejherowie pojawił się nieuprawniony do gry zawodnik. Mowa tu o Arturze Jędrzejczyku, który w wyjściowej "11" zastąpił Jakuba Rzeźniczaka. W wyniku złożonego protestu Legii groził walkower. Jednak widmo walkowera nie przerażało nikogo na Łazienkowskiej, bowiem według Wojskowych, wszelkie formalności związane ze zmianą zawodników zostały dopełnione. Racja okazała się być po stronie warszawian -  w poniedziałek PZPN odrzucił protest i utrzymał w mocy wynik 3:0 dla Legii.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że ta sytuacja wpłynie na podejście piłkarzy do meczu. Legioniści przyznają, że to tego spotkania podchodzą poważnie, wszak stawką jest awans do półfinału Pucharu Polski. - Musimy go wygrać, mimo tego, że mamy przewagę trzech bramek. Musimy pokazać determinację, w końcu chcemy awansować dalej - nie ukrywał Janusz Gol.

Również zawodnicy Gryfa będą chcieli udowodnić, że nie na darmo nazwano ich rewelacją rozgrywek Pucharu Polski (po wyeliminowaniu Korony Kielce i Górnika Zabrze), a protest nie był próbą zwyciężenia przy zielonym stoliku czy też dłuższego zaistnienia w mediach.

W komfortowej sytuacji przed rewanżem jest Maciej Skorża: jego podopieczni mają trzybramkową przewagę, w związku z czym będzie mógł dać odpocząć najbardziej eksploatowanym zawodnikom. Wolne najpewniej dostaną Dusan Kuciak, Danijel Ljuboja i Jakub Wawrzyniak. W ich miejsce szkoleniowiec będzie mógł sprawdzić pozyskanych zimą Ismaela Blanco i Nacho Novo; szansę na grę otrzymają również młodzi zawodnicy.

Legia Warszawa - Gryf Wejherowo / wtorek, 20 marca 2012, godz. 20:30

Przewidywane składy:

Legia: Skaba - Rzeźniczak, Astiz, Choto, Kiełbowicz - Vrdoljak, Łukasik - Żyro, Radović, Novo - Blanco.

Gryf: Ferra - Kostuch, Kochanek, Oleszczuk, Kołc, Kotwica, Szymański, Fidziukiewicz, Felisiak, Krzemiński, Gicewicz.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Pierwszy mecz: 3:0 dla Legii.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL