Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Podwójne pożegnanie? - zapowiedź meczu Ruch Radzionków - KS Polkowice

Marcin Ziach
Marcin Ziach
Ruch Radzionków od dwóch tygodni może być spokojny o sportowe utrzymanie w I lidze. Śląska drużyna ma jednak olbrzymie problemy organizacyjne i nie wiadomo czy za rok na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy zagra. Ani sportowo, ani organizacyjnie nie podołał w tym sezonie KS Polkowice.

W niedzielnym starciu przy Narutowicza spotkają się dwa zespoły, które mimo potężnej różnicy w tabeli są do siebie bardzo podobne. Ruch Radzionków sportowo należy do najlepszych drużyn rundy wiosennej I ligi. Nie idą z tym w parze sprawy organizacyjno-finansowe, które pod dużym znakiem zapytania stawiają dalszy byt śląskiego klubu nie tyle na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy, co w ogóle w polskim futbolu.

Jasna sytuację mają już w tym sezonie gracze KS-u Polkowice, którzy w ostatniej kolejce stracili matematyczne szanse na uratowanie się przed degradacją. Klub z Dolnego Śląska po fatalnym początku sezonu także miał wycofać się z rozgrywek. Ostatecznie jednak w Polkowicach udało się zebrać potrzebne fundusze i zespół dokończył rozgrywki, w całkiem niezłym, jak na potężne problemy organizacyjne, stylu.

Nie wiadomo czy po spadku polkowicki klub kontynuował będzie swoją działalność w II lidze. - Ciężko nam będzie wychodzić na boisko i motywować się na kolejne spotkania, kiedy nie gramy już praktycznie o nic. Jesteśmy bez szans na utrzymanie i w ostatnich meczach sezonu zagramy tylko o odzyskanie twarzy. Dla nas to ważne, bo jarzmo spadku długo będzie nam ciążyć - przyznaje Grzegorz Podstawek, napastnik dolnośląskiej jedenastki.

- Chcemy grać o jak najlepszy wynik dla Ruchu i dla samych siebie. Nie wiemy co będzie dalej, ale przed nami jeszcze dwa mecze i sześć punktów do zdobycia. Takiej atmosfery jak w Radzionkowie i poglądu piłkarskiego w szatni wcześniej nie spotkałem i wiele się od chłopaków wtenczas nauczyłem. Szkoda dla nas, że ten sezon się kończy - kiwa głową Krzysztof Danielewicz, pomocnik Ruchu.

Oba zespoły przed niedzielną potyczką cieszą się komfortem kadrowym. Żaden z kluczowych graczy nie jest kontuzjowany, nikt też nie pauzuje za kartki. - Cieszymy się dużym komfortem kadrowym. Nawet jak któryś z chłopaków jest kontuzjowany, to wchodzi ktoś inny i zastępuje go najlepiej jak potrafi. Szatnia w Radzionkowie jest kapitalna - przekonuje Artur Skowronek, trener radzionkowskiej drużyny.

Historia spotkań obu drużyn stoi pod znakiem druzgocącej przewagi ekipy z Polkowic. Z dziewięciu dotychczasowych pojedynków drużyna z Dolnego Śląska wygrała aż siedem. Raz notowano remis i jedno spotkanie na swoją korzyść rozstrzygał Ruch. Bramki: 16-5 dla KS-u.

Co godne uwagi, aż sześć z dotychczasowych gier oba zespoły rozegrały na boiskach II ligi, a jedyne mecze, w których Cidry z KS-em punktowały (zwycięstwo i remis) miały miejsce w sezonie 2009/10, w którym śląska drużyna awansowała do I ligi. Od czasu awansu radzionkowianie rozegrali z polkowiczanami kolejne trzy mecze, wszystkie przegrywając.

Ruch Radzionków - KS Polkowice / ndz. 20.05.2012 r. godz. 17:00

Przewidywane składy:

Ruch: Baran - Mróz, Biernat, Kopacz, Kowalski, Radzio, Dziewulski, Muszalik Danielewicz, Rocki, Cisse.

KS: Kazimierczak - Wacławczyk, Bartków, Kucharzak, Ałdaś, Salamoński, Janus, Piotrowski, Bancewicz, Piątkowski, Podstawek.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).

Zamów relację z meczu Ruch Radzionków - KS Polkowice
Wyślij SMS o treści SF POLKOWICE na numer 7303
Koszt usługi 3,69 zł z VAT

Zamów wynik meczu Ruch Radzionków - KS Polkowice
Wyślij SMS o treści SF POLKOWICE na numer 7101
Koszt usługi 1,23 zł z VAT

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL