Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Duże zmiany w kadrze Widzewa Łódź

Bartosz Tarnowski
Bartosz Tarnowski
Sporo dzieje się w Widzewie przed nowym sezonem. Po odejściu kilku kluczowych zawodników, łodzianie szukają wzmocnień. Jednym z nich ma być Ivans Lukjanovs, napastnik gdańskiej Lechii.

Po zakończonym przed kilkoma tygodniami sezonie T-Mobile Ekstraklasy, Widzew Łódź pożegnał się z kilkoma zawodnikami. Rozwiązane zostały kontrakty Ugochukwu Ukaha, Dudu Paraiby, Mindaugasa Panki i Bruno Pinheiro. W Łodzi nie zdecydowali się również na przedłużenie wygasających umów z  Krzysztofem Ostrowskim, Jurijsem Zigajevsem oraz Radosławem Matusiakiem. Jednak to może nie być koniec osłabień zespołu, bowiem niektórymi zawodnikami interesują się także inne drużyny Ekstraklasy.

Dudu jest jednym z kilku zawodników, którzy pożegnali się z WidzewemDudu jest jednym z kilku zawodników, którzy pożegnali się z Widzewem
Po odejściu kilku kluczowych zawodników, Widzew jest zmuszony szukać wzmocnień. Pierwszym z nich było wykupienie Princewilla Okachiego, który był wypożyczony do Widzewa z maltańskiego zespołu Dingli Swallows FC. Nigeryjczyk nie był jedynym zawodnikiem, który był wypożyczony do czerwono-biało-czerwonych. Radosław Mroczkowski miał w swojej kadrze Mariusza Rybickiego i Patryka Wolańskiego, których macierzystym zespołem jest łódzki SMS. Czy ci zawodnicy zostaną w barwach Widzewa na przyszły sezon? - Zarówno Patryk Wolański, jak i Mariusz Rybicki, mają ważne kontrakty z Widzewem i obaj pojawią się na pierwszym treningu zespołu po letnich urlopach. To jeszcze stosunkowo młodzi zawodnicy, którzy cały czas się rozwijają, a w Widzewie mają ku temu bardzo dobre warunki - mówi Michał Kulesza, rzecznik prasowy RTS Widzew Łódź S.A.

W kontekście dalszych wzmocnień drużyny z al. Piłsudskiego mówi się także o przyjściu dwóch nowych napastników, Ivansa Lukjanovsa z Lechii Gdańsk, a także Przemysława Kity z Łódzkiego KS-u. Jednak informacji tych nie potwierdzają w łódzkim klubie. - Nie mamy w zwyczaju komentowania takich doniesień. Gdy nowy zawodnik podpisze kontrakt z Klubem i pewnym jest, że trafi do Widzewa, to wówczas o wszystkim oficjalnie poinformujemy. Na pewno nasz zespół zostanie wzmocniony. Na dziś mogę tylko powiedzieć, że są to spekulacje - dodał rzecznik prasowy łódzkiego klubu.

Ivans Lukjanovs (Lechia Gdańsk) będzie nowym zawodnikiem Widzewa Łódź?Ivans Lukjanovs (Lechia Gdańsk) będzie nowym zawodnikiem Widzewa Łódź?

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL