Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Jerzy Dudek ma być dyrektorem kadry

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski
Jak dowiedział się Przegląd Sportowy, Jerzy Dudek ma zostać dyrektorem sportowym w kadrze Waldemara Fornalika. Nowy selekcjoner zapowiedział, że od poniedziałku zacznie kompletowanie swojego sztabu.

- W przyszłym tygodniu pojawią się pierwsze konkrety. Nie chcę pochopnie podejmować decyzji, choć z drugiej strony zależy mi na czasie. Im szybciej skompletuję sztab szkoleniowy, tym lepiej. W poniedziałek przyjadę do Warszawy i przeprowadzę pierwsze rozmowy z potencjalnymi kandydatami na moich współpracowników. W przyszłym tygodniu powinny pojawić się pierwsze konkrety - mówił Waldemar Fornalik w piątek w rozmowie z Polską Agencją Prasową

Rzeczniczka prasowa PZPN Agnieszka Olejkowska dodawała, że zarząd związku optuje za kontynuacją myśli szkoleniowej po Franciszku Smudzie. To oznaczałoby, że z kadrą mogą dalej współpracować Jacek Zieliński, Konrad Paśniewski, Hubert Małowiejski czy Tomasz Rząsa.

Przegląd Sportowy ustalił, że w kadrze Fornalika ma pracować były świetny bramkarz Jerzy Dudek jako dyrektor sportowy (nie ma uprawnień, więc nie może być trenerem bramkarzy) oraz były piłkarz, a obecnie asystent trenera w Śląsku Wrocław Marek Wleciałowski. Niewykluczone, że bramkarzami dalej opiekować się będzie Jacek Kazimierski.

Pierwsze zgrupowanie kadry Waldemara Fornalika rozpocznie się 13 sierpnia, a dwa dni później odbędzie się pierwszy mecz towarzyski - z Estonią w Tallinie. 

Źródło: Przegląd Sportowy 

Jacek Kazimierski w rozmowie z Franciszkiem SmudąJacek Kazimierski w rozmowie z Franciszkiem Smudą

Komentarze (12):

 • eMViPi Zgłoś
  Niech się Fornalik na to nie godzi. Tylko nowi ludzie. Dudek jako dyrektor jest ok. Wleciałowski jako asystent też.
  • Max Zgłoś
   Jak Dudek nie ma uprawnien, to niech zacznie robić zamiast tworzyc fikcyjne etaty tylko po to by kogos wkręcić do sztabu kadry. pzpn zabronil Swierczewskiemu oficjalnie prowadzic ŁKS, ale
   Czytaj całość
   sami juz kombinuja w podobny sposob i nic zlego w tym nie widza?PS. Mysl szkoleniowa Smudy sie zajebiscie sprawdzila (cale 2 punkty w grupie śmierci, to nasz rekord w historii wystepow na euro!), wiec nic dziwnego ze pzpn chce ją kontynuowac. Tylko skoro to byla "mysl szkoleniowa SMUDY", to dlaczego nawet nie zaproponowali by sam ją dalej kontynuował? On chyba najlepiej powinien znać tą swoją myśl.Obawiam sie tylko czy nowy prezes pzpn nie bedzie musial kontynuować myśli "rządzeniowej" laty, bo taka tez bedzie wola zarządu.
   • przemek87 Zgłoś
    Ach ta Polska myśl szkoleniowa...
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

    ×
     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL