Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Eliminacje LE: Polskie zespoły poznały potencjalnych rywali, Czesi czekają na Ruch

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
W Nyonie odbyło się losowanie par III rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej. Z jakimi zespołami mogą zmierzyć się Ruch Chorzów, Legia Warszawa i Lech Poznań?

Jedyny nierozstawiony polski zespół w losowaniu par III rundy, Ruch Chorzów, jeśli wyeliminuje Metalurg Skopje (w pierwszym meczu Niebiescy wygrali 3:1), zmierzy się ze zwycięzcą pary Metalurgi Rustawi (Gruzja) - Viktoria Pilzno (Czechy). Zdecydowanie bliżej awansu są nasi południowi sąsiedzi, którzy w czwartek zwyciężyli na wyjeździe 3:1.

Podopieczni Tomasza Fornalika powinni być zadowoleni, ponieważ los mógł zetknąć ich ze słynnym Interem Mediolan bądź ćwierćfinalistą ostatniej edycji Ligi Mistrzów, APOEL-em Nikozja.

Lech Poznań, o ile upora się z Chazarem Lenkoran (w pierwszym meczu padł remis 1:1), będzie walczył z AIK Sztokholm (Szwecja) albo z FH Hafnarfjordur (Islandia). Na półmetku rywalizacji tych zespołów również jest remis 1:1. Rewanż odbędzie się na Islandii.

Legia Warszawa w przypadku wyeliminowania Metalurgsa Lipawa (w pierwszym meczu padł remis 2:2) rozegra dwumecz ze zwycięzcą pary Szachtior Soligorsk (Białoruś) - SV Ried (Austria). Po czwartkowym pojedynku nieco większe szanse mają Austriacy, którzy zremisowali na wyjeździe 1:1.

Interesujący rywal czeka na Patryka Małeckiego. Nowy klub polskiego pomocnika, Eskisehirspor, jeśli wyeliminuje Saint Johnstone (2:0 w pierwszym spotkaniu), zmierzy się z Olympique Marsylia.

Mecze III rundy eliminacji zostaną rozegrane 2 i 9 sierpnia. Zwycięzcy wywalczą awans do fazy play-off (23 i 30 sierpnia). Wystąpią w niej 62 zespoły, które utworzą 31 par. Ich triumfatorzy zagrają w fazie grupowej Ligi Europejskiej.

Pary III rundy eliminacji Ligi Europejskiej:

Lech Poznań / Chazar Lenkoran (Azerbejdżan) - AIK Sztokholm (Szwecja) / FH Hafnarjordur (Islandia)

Szachtior Soligorsk (Białoruś) / SV Ried (Austria) - Metalurgs Lipawa (Łotwa) / Legia Warszawa

Ruch Chorzów / Metalurg Skopje (Macedonia) - Metalurgi Rustawi (Gruzja) / Viktoria Pilzno (Czechy)

Eskisehirspor Kulubu (Turcja) / Saint Johnstone (Szkocja) - Olympique Marsylia (Francja)

Naftan Nowopołock (Białoruś) / Crvena Zvezda Belgrad (Serbia) - Omonia Nikozja (Cypr)

Lewski Sofia (Bułgaria) / FK Sarajewo (Bośnia i Hercegowina) - Jyvaskylan JK (Finlandia) / FK Zeta Golubovci (Czarnogóra)

Sparta Praga (Czechy) - Żalgiris Wilno (Litwa) / Admira Wacker Moedling (Austria)

Slovan Bratysława (Słowacja) / Videoton FC Fehervar (Węgry) - FC Differdange 03 (Luksemburg) / KAA Gent (Belgia)

Bursaspor Kulubu (Turcja) - Maccabi Netanya (Izrael) / Kuopion Palloseura (Finlandia)

Steaua Bukareszt (Rumunia) - Spartak Trnava (Słowacja) / Sligo Rovers (Irlandia)

Liverpool FC (Anglia) - FK Renova Dzepciste (Macedonia) / FK Homel (Białoruś)

NK Osijek (Chorwacja) / Kalmar FF (Szwecja) - Young Boys Berno (Szwajcaria) / Zimbru Kiszyniów (Mołdawia)

Arsenał Kijów (Ukraina) - ND Mura 05 (Słowenia) / CSKA Sofia (Bułgaria)

Dundee United (Szkocja) - Dinamo Moskwa (Rosja)

Hannover 96 (Niemcy) - NK Siroki Brijeg (Bośnia i Hercegowina) / Saint Patrick's Athletic (Irlandia)

Athletic Bilbao (Hiszpania) - Slaven Belupo Koprivnica (Chorwacja) /Portadown FC (Irlandia Północna)

Anży Machaczkała (Rosja) / Budapest Honved (Węgry) - Lokomotiw Płowdiw (Bułgaria) / Vitesse Arnhem (Holandia)

CS Maritimo (Portugalia) - Inter Baku (Azerbejdżan) / Asteras Tripolis (Grecja)

Servette Genewa (Szwajcaria) / Gandzasar Kapan (Armenia) - Rosenborg Trondheim (Norwegia) / Ordabasy Szymkent (Kazachstan)

APOEL Nikozja (Cypr) / FK Senica (Słowacja) - SK Tirana (Albania) / Aalesunds FK (Norwegia)

SC Heerenveen (Holandia) - Rapid Bukareszt (Rumunia) / Myllykosken Pallo-47 (Finlandia)

Inter Mediolan (Włochy) - Hajduk Split (Chorwacja) / Skonto Ryga (Łotwa)

Rapid Wiedeń (Austria) - Vojvodina Nowy Sad (Serbia) / FK Suduva (Litwa)

Dacia Kiszyniów (Mołdawia) / IF Elfsborg (Szwecja) - AC Horsens (Dania)

Metalurg Donieck (Ukraina) / Celik Niksić (Czarnogóra) - Olimpija Lublana (Słowenia) / Tromsoe IL (Norwegia)

PAOK Saloniki (Grecja) - Bnei Yehuda Tel Awiw (Izrael) / Szirak Giumri (Armenia)

KRC Genk (Belgia) - Milsami Orhei (Mołdawia) / Aktobe Lento (Kazachstan)

Levadia Tallin (Estonia) / Anorthosis Famagusta (Cypr) - Aarhus GF (Dania) / Dila Gori (Gruzja)

FC Twente (Holandia) / Inter Turku (Finlandia) - Mlada Boleslav (Czechy) / Thor Akureyri (Islandia)

Komentarze (10):

  • Slawik Zgłoś
    Niech najpierw awansują dalej a potem się martwic o nastepnych rywali Legia powinna obronic korzystny wyniki z Lotwy pod warunkiem ze nie zlekcewaza rywala . Szachtior albo SV Ried nie sa to
    Czytaj całość
    takie slabe zespoly jak by sie moglo wydawac napewno SV Ried to ciezka przeprawa .Lech Poznan moze trafic na AIK Sztokholm albo na Islandczykow .To bedzie tez ciezki kawalek chleba nawet jak trzeba bedzie grac na Islandii czy Szwedzi bedzie ciezko . To jest futbol Skandynawski silowy sa wybiegani Legia grala nie tak dawno z Haffanfjordour eliminacje do LM i miala przeprawe nie bylo z gorki a AIK to to solidny zespol bedzie ciezko obojetnie z kim zagra Lech pod warunkiem ze awansuje dalej . A Ruch niech najpierw przejdzie Macedonczykow do tutaj jest sprawa otwarta 3:1 niby duzo ale 2:0 dla Skopije i koniec marzen ale badzmy dobrej mysli przejda dalej to z Czechami chyba bedzie nie ciezko tylko bardzo ciezko bo naszym klubom futbol czeski nie lezy to tyle.
    • Wars Zgłoś
      Jest szansa,że wszystkie nasze drużyny dalej awansują. A losowanie jest na prawdę dobre i jest szansa,że i tę przeszkodę zaliczą pozytywnie!
      • Dud Zgłoś
        Dobre losowanie dla naszych klubów i okazja do zdobycia kolejnych punktów w rankingu UEFA. A dzięki nim w przyszłości możemy uniknąć na przykład męczących podróży do Azji
        Czytaj całość
        Środkowej czy krajów byłego ZSRR
        Wszystkie komentarze (10)

        Komentarze (10)

        PRZEJDŹ NA WP.PL