Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Smolarek strzelał gole w sparingach, ale oblał testy w holenderskim klubie

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Ebi Smolarek przez ostatnie dni występował w meczach kontrolnych z zespołem NAC Breda. Sztab szkoleniowy 13. zespołu Eredivisie podjął decyzję w sprawie przyszłości byłego reprezentanta Polski.

Ebi Smolarek przez ostatnie 10 dni przebywał na testach w NAC Breda. Wszystko wskazywało na to, że 31-latek znajdzie zatrudnienie w tym klubie, ponieważ był chwalony przez trenera Johna Karelse.

Występujący w rundzie wiosennej w ADO Den Haag Smolarek z dobrej strony zaprezentował się w sparingach. W pojedynkach z VV Serooskerke (8:0) i Cercle Brugge (4:1) zdobył po jednym golu, a przeciwko Roosendaal (16:0) skompletował hat-tricka.

Mimo to według lokalnego portalu bndestem.nl Smolarek nie otrzyma propozycji podpisania kontraktu i został już o tym poinformowany. W tej sytuacji 47-krotny reprezentant Polski nadal będzie musiał szukać klubu. Jeśli chce zostać w Holandii zostało mu niewiele czasu, ponieważ sezon Eredivisie startuje już 10 sierpnia.

Smolarek podzielił los Koena van der Biezena. Były napastnik Cracovii również był testowany przez NAC, również strzelał sporo goli w meczach kontrolnych i również nie został zatrudniony.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL