Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zawisza ma gotowy skład do walki o awans

Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz
Właściciel bydgoskiego zespołu Radosław Osuch we wtorek zakończył budowę składu. Jako ostatni do kadry dołączyli Christian Kouame, Paweł Abbot oraz doświadczony Tomasz Ostalczyk.

Aż dziesięciu nowych graczy pozyskał w letniej przerwie właściciel I-ligowca. Są to Daniel Mąka (ostatnio Polonia Bytom), Wojciech Kaczmarek (Cracovia),Jacek Popek (GKS Bełchatów), Bartosz Kopacz(Ruch Radzionków),Kamil Drygas (Lech Poznań), Hermes Neves Soares (Polonia Bytom), Eugene Koffi Kouame (Wybrzeże Kości Słoniowej) i Tomasz Chałas.

Ostatnim transferem jest Paweł Abbott, który minionych kilkanaście miesięcy spędził w Ruchu Chorzów. - Właściwie jestem już po słowie z Radosławem Osuchem i do zawarcia umowy zostały naprawdę tylko szczegóły. Wcześniej doświadczony napastnik grał też w angielskiej pierwszej lidze, gdzie bronił barw Charltonu, Odlhamu Athetic, Darlingtonu oraz walijskiej Swansea.

W Bydgoszczy umowy podpiszą też Tomasz Ostalczyk i Eugene Koffi Kouame. Ten pierwsze przez kilka ostatnich lat był bardzo ważną postacią w I-ligowej Flocie Świnoujście. Z kolei Kouame wywodzi się z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Zawisza swój pierwszy mecz rozegra 4 sierpnia na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz. Na własnym boisku niebiesko-czarnych zobaczą dopiero 15 sierpnia w starciu przeciwko GKS Tychy. - Pierwsze kolejki będą spokojnie. Dopiero w trakcie rundy dowiemy się, czy spekulacje kibiców miały sens - uspokajał wszystkich trener Jurij Szatałow.

Już w środę o godzinie 18:00 bydgoszczanie na swoim stadionie zmierzą w kolejnym towarzyskim sparingu z II-ligową Olimpią Elbląg.

PRZEJDŹ NA WP.PL