Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Polski napastnik zdał testy w Niemczech i podpisał kontrakt

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Kacper Tatara powiększył grono polskich zawodników w lidze niemieckiej. 24-letni zawodnik po raz pierwszy będzie występował za granicą.

Kacper Tatara mając niespełna 17 lat zadebiutował w polskiej ekstraklasie w barwach Cracovii. W najwyższej klasie rozgrywkowej nie zagościł jednak na dłużej i ostatnie sezony spędził w Zniczu Pruszków i Chojniczance Chojnice. W minionych rozgrywkach w grupie zachodniej 2. ligi rozegrał 24 mecze i zdobył 4 gole.

Napastnika pochodzącego z Lublina na testy zaprosił niemiecki III-ligowiec, SV Darmstadt 98. Polak wypadł na tyle dobrze, że klub z Hesji podpisał z nim kontrakt. - Kacper jest zwinny i świetny biegowo. Ma spore umiejętności w wykańczaniu akcji. Jest w stanie wykorzystać swoją szansę w Niemczech - powiedział trener Kosta Runjaić. W 3. lidze niemieckiej Tatara spotka innego byłego gracza Cracovii, Koena van der Biezena.

W ostatnich czasie Polakom nie wiodło się na testach za naszą zachodnią granicą. Propozycji zatrudnienia w 2. Bundeslidze nie otrzymali m.in. Roman Maciejak i Bartosz Kaniecki.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL