Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Jack Butland przeszedł do historii

Damian Gapiński
Damian Gapiński
Jack Butland zadebiutował w bramce reprezentacji Anglii w towarzyskim meczu z Włochami. Tym samym bramkarz Birmingham przeszedł do historii angielskiej piłki.

Trener Anglików Roy Hodgson w towarzyskim meczu z Włochami postawił na młodych zawodników. Nie zawiódł się. Jego podopieczni po 15 latach pokonali Włochy 2:1. W składzie zwycięskiej drużyny pojawił się między innymi bramkarz Birmingham Jack Butland, który w środę zapisał się na stałe w historii angielskiej piłki nożnej. W dniu meczu miał dokładnie 19 lat i 158 dni. Był o 64 dni młodszy od Billy'ego Moona, który od 148 lat dzierżył miano najmłodszego zawodnika w historii angielskiej reprezentacji.

Butland bardzo dobrze zaprezentował się podczas igrzysk olimpijskich w Londynie. Zdaniem legendarnego angielskiego bramkarza Petera Shiltona, Butland już wkrótce może na stałe wygryźć ze składu Joe Harta. Co ciekawe, rywalizacja o miejsce w składzie pomiędzy tymi zawodnikami być może nie będzie rozgrywała się jedynie w ramach reprezentacji. Zainteresowany pozyskaniem Butlanda jest Manchester City, w którym pierwszym bramkarzem jest właśnie Hart.

Źródło: Przegląd Sportowy

Komentarze (1):

  • smok Zgłoś
    Nie rozumiem. Napisali, że w meczu z Włochami zadebiutował w kadrze, a później, że dobrze spisał się na IO. To w jakiej reprezentacji grał na IO? Kamerunu?!

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL