Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Korespondencyjny pojedynek chuliganów w Krakowie (zdjęcia, wideo)

Maciej Kmita
Maciej Kmita
"Spójrz pasiasta/wiślacka zdziro - tak wygląda piro" - to "hit" weekendu na krakowskich stadionach. Chuligani Wisły i Cracovii "stoczyli" na trybunach korespondencyjny pojedynek na większy idiotyzm.

Rzadko zdarza się, by w jeden weekend drużyny i Wisła, i Cracovia rozgrywały swoje mecze w rolach gospodarzy. Tak zdarzyło się jednak teraz, więc część "kibiców" obu ekip nie przepuściła tej okazji.

W piątkowym meczu 10. kolejki T-Mobile Ekstraklasy zaczęła Wisła. W drugiej połowie z trybuny północnej stadionu przy ul. Reymonta 22 na pole karne Sergeia Pareiki spadł deszcz serpentyn, co samo w sobie nie było niczym nagannym oprócz tego, że doprowadziło do krótkiego przerwania meczu na czas posprzątania zaśmieconego pola gry.

W tym samym jednak czasie "młyn" wyciągnął transparent z hasłem: "Spójrz pasiasta zdziro - tak wygląda piro" i odpalił - co jest zabronione na polskich stadionach - środki pirotechniczne, a część z nich zostało rzuconych na murawę.


(www.wislakrakow.com)


Tuż po spotkaniu rzecznik prasowy Wisły Adrian Ochalik poinformował, że klub liczy się z konsekwencjami zajścia, włącznie z możliwością zamknięcia trybuny C. W sobotę wojewoda małopolski Jerzy Miller podjął decyzję o zamknięciu trybuny C stadionu Białej Gwiazdy na dwa mecze, czyli de facto do końca rundy jesiennej.

W sobotę natomiast swój mecz w ramach 15. kolejki I ligi z Sandecją Nowy Sącz w roli gospodarza rozgrywała Cracovia. Przed spotkaniem organizatorzy zostali uczuleni przez policję w użycia przez kibiców ewentualnych środków pirotechnicznych, ale fani Pasów nie pozostali dłużni rywalom z drugiej strony Błoń.

Około 70. minuty rozpoczęli prezentację haniebnej oprawy dotyczącej wydarzeń sprzed równo czterech tygodni, kiedy w bójce ulicznej zabity został jeden z kibiców Wisły. "Witaj Darku w naszym garnku" głosiło niesmaczne hasło znajdujące się na fladze wznoszonej przez trybuny.


Dym z odpalonych rac spowił boisko, przez co spotkanie nie mogło być kontynuowane przez blisko kwadrans. Palącym się racom towarzyszyło skandowanie przez trybuny niewyszukanego, wspomnianego wcześniej, ale zmodyfikowanego hasła: "Zobacz wiślacka zdziro, jak wygląda piro".

Gloryfikujące morderstwo hasła to nie pierwszyzna na krakowskich stadionach. Pionierem takiego zachowania byli fani Wisły, którzy podczas rozegranych na ich stadionie derbów w minionym sezonie, przez całe 90 minut wracali do wydarzeń z 17 stycznia 2011 roku, kiedy jeden z kibiców Cracovii "Człowiek" został zasztyletowany przez kilkunastu chuliganów Wisły i nie pomogło mu nawet to, że próbował ukryć się w śmiecarce, śpiewając "Tak się bawią ludzie, kiedy wasza k*** gra. "Człowiek" się nie bawi - leży w grobie sam", "Jeden "Człowiek" to za mało, by Wisełkę zadowalało", ""Człowiek"! Co? MPO!" i "J*** "Człowieka", co do śmieciarki ucieka".

Cracovii również grozi zamknięcie trybuny. Ponadto oba kluby muszą się liczyć jeszcze z sankcjami ze stron piłkarskiej centrali. W przypadku Wisły od Komisji Ligi Ekstraklasy SA, a Pasy odpowiednio ukarze jeszcze Wydział Dyscypliny PZPN.

Komentarze (19):

 • Jackhammeronpussy Zgłoś
  zabicie człowieka - jakiegokolwiek - w imię jakiś porachunków klubowym to najgorsze kretyństwo, zbrodnia i bandytyzm. Zabiliście swojego ziomka, rodaka dla jakiejś bliżej
  Czytaj całość
  nieokreślonej, wątpliwej idei pt. barwy klubowe. TO DLA MNIE ZBRODNIA OKROPNA, I ZARAZEM INFANTYLNA/DZIECIĘCA. Jak można kogoś zabić dla barw klubowych !?!?!?!?!?!!?!?!?!? idźcie się leczyć. Za takie mordy tylko kodeks Hammurabiego albo dożywocie
  • RAMBO3 Zgłoś
   Moze i sektorówka była okjazała , lecz hasło głeboko niemoralne.
   • TYLKO SWK Zgłoś
    moje wypowiedzi usuwasz a to o zabijaniu kibicow pasow jest ok??????????? smiech na sali hahaha
    Wszystkie komentarze (19)

    Komentarze (19)

    ×
     Wszystkie komentarze (19)
     PRZEJDŹ NA WP.PL