WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Niemcy zdziwieni: Dlaczego Borussia oferuje "Lewemu" tak mało? On jest niezastąpiony!

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Portal DerWesten, odnosząc się do informacji na temat prawdopodobnego transferu Roberta Lewandowskiego, prognozuje, że Borussii Dortmund nie uda się zastąpić polskiego napastnika.

Jak poinformował w piątek Der Spiegel, Robert Lewandowski najprawdopodobniej latem 2013 roku opuści Borussię Dortmund. Wskazują na to nie tylko rozmowy toczone przez przedstawicieli 24-latka z innymi klubami, ale także słowa Hansa-Joachima Watzke, który przyznał, że Polak może odejść z BVB przed końcem kontraktu:

Niemieckie media: Lewandowski odejdzie z Borussii! Oto powody!Doniesienia renomowanego tygodnika odbiły się w Niemczech szerokim echem. Wiele portali wywnioskowało, że Lewandowski jest już jedną nogą poza Dortmundem. Portal DerWesten w felietonie zatytułowanym "Lewandowski jest dla BVB praktycznie nie do zastąpienia" nie ukrywa rozczarowania z powodu takiego obrotu sprawy.

Według dziennikarzy winnymi decyzji Polaka o odejściu z klubu są... działacze Borussii. "Faktem jest, że od dłuższego czasu próbują oni bezskutecznie przedłużyć kontrakt z Lewandowskim. W tym celu BVB oferuje napastnikowi pensję w wysokości 3,2 mln euro, podczas gdy Mario Goetze i Mario Reus zarabiają około 4,5 mln" - informuje portal, cytując rozczarowanego propozycją Cezarego Kucharskiego. "To zrozumiałe (że agent jest zawiedziony - przyp.red.), bo Lewandowski jest co najmniej tak samo wartościowy jak ci dwaj zawodnicy i trudniejszy do zastąpienia" - analizuje DerWesten.

"Reprezentant Polski w poprzednim sezonie z 29 golami w Bundeslidze i Pucharze Niemiec odegrał kluczową rolę w wywalczeniu podwójnej korony, a w nowych rozgrywkach dodatkowo przejął obowiązki Shinjiego Kagawy. Jego obecne statystyki - 5 goli i 7 asyst - nie oddają tego, jak ważny jest on dla zespołu. Borussia gra do swojego napastnika długie piłki, które ten znakomicie przytrzymuje i rozdziela niczym playmaker. Polak jest niezwykle uniwersalny: ma świetną technikę, umiejętnie gra ciałem, jest silny w pojedynkach indywidualnych i znakomicie strzela głową. Lewandowski to w tej chwili zarówno snajper, jak i reżyser Borussii" - wychwalają podopiecznego Juergena Kloppa dziennikarze.

W opinii portalu Borussia nie powinna łatwo zgadzać się na transfer Lewandowskiego, nawet jeśli ma to oznaczać pokaźny zastrzyk gotówki. "Żeby zrekompensować jego odejście, pozyskanie tylko jednego napastnika nie będzie wystarczające" - puentuje DerWesten.

Komentarze (9):

    Pokaż więcej komentarzy (6)
    PRZEJDŹ NA WP.PL