Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Skandal w Niemczech, znany bramkarz namawiany do samobójstwa! "Zrób nam przysługę i..."

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Jak daleko sięgają granice wolności słowa w Internecie - zastanawia się dziennik Bild po tym, jak jeden z kibiców życzył na forum golkiperowi VfB Stuttgart śmierci.

W niedzielę po przegranym przez VfB Stuttgart 0:3 meczu z SC Freiburg jeden z użytkowników na internetowym forum gazety Stuttgarter Zeitung napisał: "Ulreich, wyświadcz sobie i nam przysługę i skończył jak Enke. Wtedy w bramce VfB znów będzie mógł stanąć jakiś zdolny do występów w Bundeslidze golkiper".

Nie ulega wątpliwości, że internauta namawiał Svena Ulreicha do... zabicia się. Jak wszyscy za naszą zachodnią granicą doskonale pamiętają, były bramkarz reprezentacji Niemiec Robert Enke przed ponad trzema laty popełnił samobójstwo.

Po tym, jak o wpisie zrobiło się głośno w mediach, sprawą zainteresował się nią agent 24-letniego piłkarza i zawiadomił prawników. - Przeanalizujemy tę sytuację. Jestem wielkim zwolennikiem wolności słowa, ale są pewne granice, których nie należy przekraczać - stwierdził Juergen Schwab. Autor bulwersującej wiadomości, jeśli sprawa trafi do sądu, może zostać zobowiązany do zapłaty zadośćuczynienia.

Ulreich, który strzegł bramki Stuttgartu w każdym z ostatnich 81 meczów ligowych, rozegrał we Fryburgu jedno z najsłabszych spotkań w sezonie. Magazyn Kicker przyznał mu notę "5" ("1" - klasa światowa, "6" - poniżej krytyki).

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL