Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Ostateczna oferta i ultimatum dla Roberta Lewandowskiego?

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Borussia Dortmund chce przedłużyć umowę z Robertem Lewandowskim, ale nie za wszelką cenę. Mistrzowie Niemiec dali Polakowi czas na zastanowienie się nad ofertą.

Jak informują niemieckie media, propozycja nowego kontraktu złożona Robertowi Lewandowskiemu przez Borussię Dortmund zakłada podwyżkę rocznej pensji reprezentanta Polski z obecnego poziomu (1,5 mln euro) do 3,5 mln euro.

Wszystko wskazuje na to, że na korzystniejszą ofertę "Lewy" w BVB liczyć nie może. Działacze klubu niejednokrotnie podkreślali bowiem, że nie zamierzają płacić zbyt wygórowanych kwot zawodnikom, ponieważ są w stanie znaleźć dla nich równie wartościowych, a zarazem tańszych zastępców.

- Robert ma czas do marca 2013 roku, by zastanowić się nad tą propozycją - powiedział dyrektor sportowy Michael Zorc. Wydaje się więc, że po upływie wyznaczonego terminu przedłużenie umowy przez Lewandowskiego stanie się niemożliwe, a klub rozpocznie poszukiwania nowego napastnika.

Oferta Borussii nie jest z pewnością dla polskiego gwiazdora najbardziej atrakcyjna. Latem tego roku ujawniono, że Bayern Monachium gwarantował "Lewemu" roczne zarobki w wysokości 7,5 mln euro. Podobne stawki są w stanie płacić 24-latkowi Manchester United oraz Manchester City.

Prezes Borussii: Lepiej zatrzymać "Lewego" na kolejny sezon niż na nim zarobić

Komentarze (15):

 • paawloo123 Zgłoś
  mnie ma szans żeby przyjął taką ofertę.Za mniej niż 5 mln napewno nie przedłuży.
  • Kuj-pom Zgłoś
   Coś mi się wydaje że Lewy poczuł się super gwiazdą abyś się chłopie nie przejechał.Dla mnie Lewy nie jest zawodnikiem któy powtórzy kilka meczy na wysokim poziomie nie chodzi mi o
   Czytaj całość
   strzelanie bramek co mecz na dobrą grę na stabilnym poziomie napastnik nie musi strzelac w kazdym meczu goli. Oczywiście o swoją wartość trzeba dbać i cenić. Moim zdaniem jak Lewy opuści BVB i zasili jakis mocniejszy klub od BVB będzie siedział na ławce i po zawodniku zostanie wspomnienie był kiedyś Lewy co świetnie grał w BVB i tyle w temacie.Ale zawsze może wrócić do Polski
   • kokojamboo Zgłoś
    To kolejne zlekcewazenie Lewandowskiego gdyz oferta jest gorsza niz innych zawodników bvb,chłopak musiałby być głupi by zrezygnować z 7,5 mil na rzecz 3,5 bez przesady ale to 100% wiecej.
    Wszystkie komentarze (15)

    Komentarze (15)

    ×
     Wszystkie komentarze (15)
     PRZEJDŹ NA WP.PL