WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Ostateczna oferta i ultimatum dla Roberta Lewandowskiego?

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Borussia Dortmund chce przedłużyć umowę z Robertem Lewandowskim, ale nie za wszelką cenę. Mistrzowie Niemiec dali Polakowi czas na zastanowienie się nad ofertą.

Jak informują niemieckie media, propozycja nowego kontraktu złożona Robertowi Lewandowskiemu przez Borussię Dortmund zakłada podwyżkę rocznej pensji reprezentanta Polski z obecnego poziomu (1,5 mln euro) do 3,5 mln euro.

Wszystko wskazuje na to, że na korzystniejszą ofertę "Lewy" w BVB liczyć nie może. Działacze klubu niejednokrotnie podkreślali bowiem, że nie zamierzają płacić zbyt wygórowanych kwot zawodnikom, ponieważ są w stanie znaleźć dla nich równie wartościowych, a zarazem tańszych zastępców.

- Robert ma czas do marca 2013 roku, by zastanowić się nad tą propozycją - powiedział dyrektor sportowy Michael Zorc. Wydaje się więc, że po upływie wyznaczonego terminu przedłużenie umowy przez Lewandowskiego stanie się niemożliwe, a klub rozpocznie poszukiwania nowego napastnika.

Oferta Borussii nie jest z pewnością dla polskiego gwiazdora najbardziej atrakcyjna. Latem tego roku ujawniono, że Bayern Monachium gwarantował "Lewemu" roczne zarobki w wysokości 7,5 mln euro. Podobne stawki są w stanie płacić 24-latkowi Manchester United oraz Manchester City.

Prezes Borussii: Lepiej zatrzymać "Lewego" na kolejny sezon niż na nim zarobić

Komentarze (15):

    Pokaż więcej komentarzy (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL