Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Słynny brazylijski napastnik opuścił AC Milan i Europę (wideo)

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Nie tak miała wyglądać kariera Alexandre'a Pato na Starym Kontynencie. Jeden z najbardziej utalentowanych napastników reprezentacji Canarinhos postanowił wrócić do ojczyzny.

Alexandre Pato przybył do AC Milan w 2007 roku z Internacionalu Porto Alegre za 22 mln euro. Działacze i sztab szkoleniowy Rossonerich wiązali z nim ogromne nadzieje, ale Brazylijczyk nigdy ich nie spełnił.

Najlepiej spisywał się w sezonie 2008/2009, w którym zdobył 18 goli. Łącznie w 150 występach w czerwono-czarnych barwach wpisał się na listę strzelców 63-krotnie. Najcenniejsze bramki wbił na wyjazdach Realowi Madryt i Barcelonie w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Pato od kilku lat zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi, z powodu których był wyłączony z gry kilkunastokrotnie! W rundzie jesiennej obecnego sezonu spędził na murawie niespełna 350 minut.

O transfer od kilku tygodni zabiegał sam zainteresowany. 23-latek chciał przenieść się do Brazylii, by odzyskać formę i szansę na wielką karierę. W czwartek stało się jasne, że Pato za 15 mln euro przejdzie do klubowego mistrza świata, Corinthians Sao Paulo i podpisze kontrakt do połowy 2016 roku.

- Będę miał teraz możliwość regularnej gry, ale o Milanie na pewno nie będzie mi łatwo zapomnieć. Chcę podziękować wszystkim począwszy od prezydenta po każdego pracownika klubu, którzy zapewnili mi niezapomniane wspomnienia - powiedział Pato.

Wiele wskazuje na to, że wkrótce los Pato podzieli inny słynny brazylijski napastnik, Robinho, który chce przenieść się z AC Milan do FC Santos.

Tak potrafi grać Pato:

Pożegnanie Brazylijczyka z Milanem:

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL