WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kubicki-Junior pierwszym wzmocnieniem Górali?

Marcin Ziach
Marcin Ziach
Patryk Kubicki ma zostać pierwszym tej zimy wzmocnieniem Podbeskidzia Bielsko-Biała. Młody napastnik rozwiązał w piątek umowę z ŁKS Łódź i może wzmocnić Górali na zasadzie wolnego transferu.

Podbeskidzie Bielsko-Biała dotychczas wyłącznie się osłabiało. Z klubem pożegnało się kilku piłkarzy, którzy jesienią stanowili o obliczu drużyny na boiskach T-Mobile Ekstraklasy. Umowy rozwiązali m.in. Ireneusz Jeleń i Krzysztof Król. Zwolniono także trenera Marcina Sasala.

W piątek nowym szkoleniowcem bielskiej drużyny został Dariusz Kubicki. Były reprezentant Polski otrzymał od działaczy wolną rękę w poszukiwaniu piłkarzy, którzy mogą trafić do Podbeskidzia. Wiele wskazuje na to, że pierwszym zimowym wzmocnieniem outsidera najwyższej klasy rozgrywkowej zostanie syn trenera, Patryk Kubicki, który w piątkowy wieczór rozstał się za porozumieniem stron z ŁKS Łódź.

Kubicki Senior wcześniej prowadził już swojego syna w Dolcanie Ząbki, kiedy ten stawiał pierwsze kroki w profesjonalnym futbolu. Ich drogi rozeszły się, kiedy Dariusz Kubicki pożegnał się z klubem z Mazowsza. Wkrótce po tym także Kubicki Junior opuścił Dolcan i trafił do Łódzkiego Klubu Sportowego, w którym występował od rundy wiosennej sezonu 2010/11.

Jesieni w swoim wykonaniu Patryk Kubicki nie może zaliczyć do udanych. Rozegrał zaledwie siedem meczów na boiskach I ligi, ani razu nie wpisując się na listę strzelców. Zaległości płacowe skłoniły 20-latka do odejścia z Alei Unii Lubelskiej i według ostatnich wieści ma w najbliższych dniach pojawić się na treningu budujących formę na wiosenny bój o ligowy byt Górali.

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL