Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Angielskie media: Manchester United stoczy bój o Roberta Lewandowskiego

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Jak donosi The Telegraph, sir Alex Ferguson zamierza powalczyć z Josepem Guardiolą. Celem ma być sprowadzenie z Borussii Dortmund Roberta Lewandowskiego.

Pod koniec 2012 roku faworytem w wyścigu po Roberta Lewandowskiego był Manchester United, a media donosiły nawet, że Polak ustalił warunki kontraktu z liderem Premier League. Sir Alex Ferguson zdementował te pogłoski, jednak dziennikarze nie mieli wątpliwości, że menedżer Czerwonych Diabłów poważnie interesuje się gwiazdą Borussii Dortmund.

W ostatnich tygodniach największe szanse na ściągnięcie "Lewego" zaczęto dawać Bayernowi Monachium po tym, jak stało się jasne, że 22-krotnych mistrzów Niemiec od nowego sezonu poprowadzi Josep Guardiola. Według The Telegraph Ferguson nie zamierza łatwo ustępować i składać broni przed Katalończykiem, nadal mając zamiar pozyskania napastnika.

Zdaniem angielskiego dziennika Manchester ma spore szanse, by uprzedzić Bayern także dlatego, że Borussia nie będzie skłonna osłabiać się na rzecz głównego konkurenta do triumfu w Bundeslidze. BVB ma dla Bawarczyków ustalić specjalną, wygórowaną cenę za Lewandowskiego, by zniechęcić ich do transferu, podczas gdy kluby z zagranicy będą mogły kupić reprezentanta Polski znacznie taniej.

"Lewandowski, który zdobywał bramki w każdym z ostatnich pięciu meczów Borussii, jest uważany za gwiazdę mistrza Niemiec i jego transfer do Bayernu wywołałby furię wśród kibiców BVB" - przekonuje The Telegraph, argumentując, że bardziej prawdopodobne jest przejście "Lewego" na Old Trafford niż na Allianz Arena.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL