Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Niemieckie media: Czy Robertowi Lewandowskiemu zaszkodziły plotki transferowe?

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Polskie trio z Dortmundu wyjątkowo słabo zaprezentowało się w pojedynku z Hamburgerem SV. Paradoksalnie najkorzystniejsze noty otrzymał Robert Lewandowski, dla którego mecz skończył się w 31. minucie.

Portal DerWesten komplementuje Roberta Lewandowskiego po przegranym 1:4 spotkaniu z hamburczykami. "Strzelił bramkę w piątym kolejnym meczu ligowym. Na początku miał nieco problemów z Westermannem i Brumą, ale szybko bezdusznie wykorzystał błąd komunikacji w defensywie HSV. Kto wie, jak skończyłoby się to spotkanie, gdyby polski gwarant goli nie wyleciał z boiska..." - skomentowano.

Większość redakcji nie odważyła się wprost skrytykować zachowania 24-latka z 31. minuty, jednak ostry faul "Lewego" na Perze Ciljanie Skjelbredzie znalazł odzwierciedlenie w przyznanych napastnikowi ocenach. "Werdykt sędziego był surowy, ale do zaakceptowania" - stwierdził RevierSport. Snajpera winą za porażkę obarczyła natomiast niemiecka odsłona goal.com. Dziennikarze stwierdzili, że faul, za który piłkarz wyleciał z boiska, był kompletnie niepotrzebny. "Czy to efekt tygodnia pełnego plotek, jaki Lewandowski ma za sobą?" - zastanawiał się portal.

Nie pierwszy raz w tym roku poniżej oczekiwań zaprezentował się Łukasz Piszczek. "Cały czas miał problemy z Dennisem Aogo, któremu zostawiał zbyt dużo przestrzeni. Mało pokazywał się w ofensywie, chociaż w 56. minucie omal nie doprowadził do remisu 2:2" - ocenił RevierSport. "Trafił mu się bardzo nieprzyjemny rywal, jakim był w sobotę Marcell Jansen, który rozegrał świetnie spotkanie" - podsumował Sportal.

Także Jakub Błaszczykowski nie zdołał zaimponować naszym zachodnim sąsiadom. "Rzadko powodował kłopoty w defensywie HSV. W jego poczynaniach brakowało jasnej koncepcji działania. Szczególnie słabo wywiązywał się z zadań obronnych. Stracił piłkę przy pierwszej bramce Sona, a także dał sobie odebrać piłkę Jansenowi, po czym Koreańczyk ustalił wynik na 4:1" - skrytykowano występ "Kuby".

Kto w zespole Juergena Kloppa wyróżnił się na plus? Przyzwoite noty przyznano Romanowi Weidenfellerowi, Felipe Santanie, Sebastianowi Kehlowi, Mario Goetzemu oraz Marco Reusowi. Oprócz Polaków mocno rozczarowali Mats Hummels i grający na nietypowej dla siebie pozycji Sven Bender.

Oceny Polaków z Borussii kolejno od DerWesten, Bildu, RuhrNachrichten, Sportalu i RevierSport ("1" - klasa światowa, "6" - poniżej krytyki):

Łukasz Piszczek - "4", "4", "5", "4,5", "4"

Jakub Błaszczykowski - "4", "5", "4", "4,5", "4,5"

Robert Lewandowski - "2", "5", "3", "4", "4"

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL