Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Bogusław Kaczmarek: Polonia jak mebel

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
- Polonia jest traktowana jak mebel. Jakie wyjście mają jej piłkarze? Chyba przez okno - mówi były szkoleniowiec Czarnych Koszul, Bogusław Kaczmarek.

Doświadczony trener zawitał na Konwiktorską z Lechią Gdańsk. Sam mecz zakończył się remisem, podczas konferencji prasowej równie dużo miejsca, co samemu spotkaniu, poświęcono jednak także finansowemu i organizacyjnemu położeniu Czarnych Koszul. - Polonia to nie jest zwykły klub, a traktowana jest na zasadzie mebla, który przenosi się z jednego pokoju do drugiego- nie kryje Kaczmarek.

Zdaniem byłego asystenta selekcjonera reprezentacji Polski dla takich ludzi, jak Ireneusz Król, nie ma miejsca w polskiej piłce. - Pracowałem w różnych klubach. Moim zdaniem ludzie, którzy garną się do piłki nie mając do tego finansowych podstaw, powinni być z niej eliminowani - nie ma wątpliwości trener gdańskiej drużyny. - Mnie się już zdarzało być tam, gdzie płaci się w czekach. Czekałem, czekam i będę jeszcze czekał - dodaje z uśmiechem.

Kaczmarek jest jednocześnie pełen uznania dla piłkarzy z Konwiktorskiej. - Doceniam ich umiejętności, podeszliśmy do tego meczu z dużym szacunkiem. Jakie wyjścia mają teraz piłkarze Polonii? Chyba przez okno. Oni muszą przede wszystkim grać, walczyć i robić sobie autopromocję, żeby znaleźć sobie miejsce pracy, bo o to jest coraz trudniej - wyjaśnia.

W meczu z Lechią piłkarze Czarnych Koszul pokazali, że mimo trudnej sytuacji i serii osłabień, jakiej doznali zimą, przedwcześnie skreślać ich nie można. - Pracowałem w czterech klubach znajdujących się w podobnej sytuacji, jak teraz Polonia, gdzie byliśmy w stanie przyjeżdżać na Legię i wygrywać mecze - przypomina Kaczmarek. Ekipa z Konwiktorskiej po szesnastu meczach ma na swoim koncie dwadzieścia dziewięć oczek, a w następnej kolejce czeka ją wyjazdowe starcie z Lechem Poznań.

Komentarze (4):

 • hardcire12345 Zgłoś
  Kaczmarek dobrze prawi bo wie ja polski futbol wygląda od szatni do kieszeni prezesa my możemy sobie spekulować natomiast fakty są faktami.W ostatnim czasie kibice wystosowali pismo do
  Czytaj całość
  prezesa klubu by przedstawił sytuacje klubu i zarząd odpowiedział kibicom że to było celowe działanie wobec piłkarzy.Tak sobie myślę że w tej Polonii jednak wszyscy nie do końca są normalni prezes,zarząd i kibice bo gdy bym ja usłyszał że w moim ukochanym klubie traktuje się piłkarzy jak śmieci którzy grają za free i zajęli 3 plac jesienią to wykopał bym na butach ten cały zarząd razem z tym tłuściochem który nie ma odwagi przyjechać na stadion i spojrzeć ludziom w oczy tylko sobie wymyśla jakieś ściemy na odległość.Skoro to było celowe działanie nie płacąc piłkarzom czy to samo jest w stosunku do stadionu i firmy ochroniarskiej bo król nie płaci zobowiązań dla czego albo jest GOŁY albo chce zadłużyć klub jak to było w Katowicach i liczy na to że miasto będzie ratowało klub a on sobie zawinie pieniądze i do widzenia wszystkim.
  • kokojamboo Zgłoś
   Bobo ty sie nie martw Polonią tylko Lechią bo nie potrafiles z tym meblem wygrać a co gorsze na boisku byliśmy zespołem słabszym mającym mniej z gry niż ten jak to nazywasz "mebel"
   Czytaj całość
   wi4ec to daje do myślenia...
   • Remle Zgłoś
    niestety ktoś na takie coś się kiedyś zgodził. Już w czasach wędrówek Olimpii Poznań do Gdańska i Sokoła Pniewy do Tychów mieli zakazać takiego procederu. Ale widać Polacy
    Czytaj całość
    wszędzie znajdą dziurę w prawie. Na pewno można by było wprowadzić takie przepisy, że zabronione by było przenoszenie licencji. Licencję dostaje KLUB i gra w jednym mieście (chyba, że nie ma stadionu to wyjątkowo może grać gdzieś indziej). Ale bez takich wałków, że przenoszą Groclin, albo jak Lech uciekają przed długami zostają AmicoLeszkiem
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL