WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Akademia Lechii Gdańsk rozwija ośrodki zamiejscowe

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Obecnie w czterech ośrodkach zamiejscowych Akademii Lechii Gdańsk trenuje ponad 600 adeptów. Do 2015 roku "Biało-zielona przyszłość z Lotosem" ma mieć około piętnaście ośrodków na Pomorzu i nie tylko.

"Biało-zielona przyszłość z Lotosem" to program zamiejscowych Akademii Lechii Gdańsk, które istnieją już w Bytowie, Starogardzie Gdańskim, Pruszczu Gdańskim i Ustce. W 2013 roku powstaną kolejne ośrodki. - Podjęliśmy decyzję co do kolejnych lokalizacji. Na pewno będą to Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Chojnice, Stężyca oraz Krokowa, gdzie dojdzie do otwarcia nowego ośrodka 6 marca o godzinie 12 - powiedział Tomasz Bocheński, Dyrektor Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. Docelowo w 2015 roku akademie mają powstać w takich miastach, jak Luzino, Malbork, Kościerzyna, Świecie, Żukowo, i Kartuzy. - Cały rozwój będzie analizowany. Postanowiliśmy stworzyć też reprezentację ośrodków zamiejscowych, która będzie wyjeżdżać na turnieje zagraniczne, aby rywalizować najlepszymi zespołami w Europie. Będzie można porównać poszczególnych zawodników - dodał Bocheński.

Jak zostają wybierane ośrodki? - Dokonujemy dogłębnej analizy tego, co możemy zastać w ośrodku. Bardzo ważnym elementem jest baza treningowa, gdyż musimy mieć gdzie trenować. Ważne jest też, czy mamy odpowiednich szkoleniowców. Na dzień dzisiejszy trenerzy pracują w specyficznych realiach i nasza rola jest w tym, aby mogli sprostać naszym wymaganiom. Na wstępie oceniamy z kim mamy do czynienia. Trzeci element, to dostęp do jak największej liczby dzieciaków, by móc dokonywać naboru i selekcji. Oceniamy to na podstawie ankiet dla ośrodków. Nie jest sztuką podpisywać umowy i czekać na gotowych seniorów. Koncentrujemy się obecnie na rocznikach 2001 i młodszych - przekazał Bocheński.

Konsultatem Grupy LOTOS ds. Programu Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM został Tomasz Kafarski. - Po rozmowach, które przeprowadziliśmy z Tomaszem Kafarskim, postanowiliśmy że ktoś musi nadzorować całość przygotowań. Od lutego współpracujemy z panem Tomkiem, który sprawdza jak przebiega program. Mamy nadzieję, że w oparciu o współpracę przygotujemy specjalny program motywacyjny - powiedziała Jowita Twardowska, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR Grupy LOTOS S.A.

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL