Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Sebastian Olszar: Bandyci! Małek wypaczył mecz!

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
- Nie wiem, jak ten człowiek będzie dalej sędziować... Zwariuje w tym kraju. Bandyci! - nie ukrywał złości Sebastian Olszar, którego Robert Małek usunął z boiska w 54. minucie starcia ze Śląskiem.

Pierwsza odsłona pucharowej rywalizacji Śląska Wrocław z Flotą Świnoujście długo układała się po myśli świnoujścian. Flota zagrała we Wrocławiu bez kompleksów, dwukrotnie wychodziła na prowadzenie i grała z przewagą zawodnika.

- Nie zamierzaliśmy położyć się przed gospodarzami. Bramka zdobyta na samym początku meczu dała nam dużo wiary, że zagramy o korzystny wynik. No ale w środę tych przeciwników było jednak troszkę więcej niż jedenastu - ubolewał Sebastian Olszar, który po dwóch, pokazanych w problematycznych sytuacjach żółtych kartkach opuścił boisko w 54. minucie. Właśnie od tego momentu skutecznie realizowany plan świnoujścian zaczął się sypać. Śląsk szybko doprowadził do remisu, a w ostatniej akcji ustalił wynik na 3:2.

Sebastian Olszar ostro skrytykował poczynania Roberta MałkaSebastian Olszar ostro skrytykował poczynania Roberta Małka
- Gdybyśmy nadal grali jedenastu na dziesięciu, to Śląsk w życiu nie strzeliłby nam gola. Podejrzewam nawet, że wykończylibyśmy którąś z kontr i wynik byłby zdecydowanie inny. Na pewno pozostał niedosyt nie tylko z powodu suchego rezultatu, ale też z samego przebiegu meczu, który został ewidentnie wypaczony przez niektóre decyzje sędziego - nie owijał w bawełnę skrzydłowy Floty - którego zdaniem - obie pokazane mu przez Roberta Małka kartki były niesłuszne.

- W pierwszej sytuacji sędzia zaatakował mnie ręką, co już było dla mnie zaskoczeniem, bo przydarzyło mi się pierwszy raz w życiu. I jeszcze dał mi za to kartkę. Dla mnie to jest skandal. Jak sędzia może podnosić rękę na piłkarza i jeszcze go za to ukarać? Poza tym drugi kartonik też był dyskusyjny - opowiadał Olszar. - W końcówce sędzia doliczył trzy minuty, a pozwolił grać pięć. Nie wiem - na co czekał? Chyba na zwycięską bramkę dla Śląska...

- Nie wiem, jak ten człowiek będzie dalej sędziować... Zwariuje w tym kraju. Po prostu bandyci! Nie mam innych słów. Nie jestem jedyny, który tak mówi. Dziś trafiło na mnie, ale jest wiele osób, które już nie mogą na to patrzeć - przypomniał dosadnie doświadczony ligowiec.

Bolesna porażka nie przekreśliła szans pierwszoligowca na awans do półfinału Pucharu Polski. 13. marca Flota postara się odrobić minimalną stratę na swoim, specyficznym terenie. - Na razie nie myślę o rewanżu. Sędziowie wybili mi piłkę z głowy. Przykro mi, że tak się to wszystko w środę skończyło i zabraknie mnie w drugim meczu - uciął temat Olszar.

Niesamowity mecz we Wrocławiu! Sędzia Robert Małek znów na ustach wszystkich (wideo)

Komentarze (11):

 • flotaoldboy Zgłoś
  Nieźle się uśmiałem!! Dobre z tym podsłuchem. Oczywiście, że nie mogę stwierdzić co powiedział. Nie widzę potrzeby oglądania jeszcze raz, z jakiegoś jednak powodu, sędzia został
  Czytaj całość
  zawieszony. Dowodem jest materiał wideo z tej sytuacji. Tak podaje szef KS.
  • flotaoldboy Zgłoś
   Obejrzałem sobie, na zwolnionych obrotach, sytuacje "kartkowe" w meczu. Sebastian ma absolutną rację, nie powinien dostać czerwonej kartki w tym meczu! Przy pierwszej kartce nie było
   Czytaj całość
   żadnego faulu, nawet komentator mówi, że to pomyłka sędziego. Następnie, po zagwizdaniu, sędzia podnosi rękę i próbuje przesunąć Olszara, ten zasłania się ręką, co powoduje iż sędziemu wypada gwizdek na murawę. Podnosi go i wtedy pokazuje kartonik! Generalnie, większość kartek sędzia pokazał "naszym", wcale nie po brutalnych zagraniach. Za ostrzejsze wejścia piłkarzy Śląska nie było "żółtka". Kilka razy Mila symulował faul, nawet jak nie było kontaktu z jego nogami, aby tylko wykonywać rzut wolny! Czyli pan sędzia był pobłażliwy dla drużyny Śląska. Olszar ciężko harował, odbierał masę piłek przeciwnikom. Szkoda, że musiał zejść, nie zasługując na to! Głowa do góry Sebastian, z Amiką to dopiero Nas skręcili!
   • flotaoldboy Zgłoś
    Nie widziałeś kartek? Mam rozumieć, że nie oglądałeś meczu a go oceniasz? Ja go sobie nagrałem, jak chcesz to mogę ci podesłać.
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

    ×
     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL