Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Nowy stadion Ruchu. Jest konflikt

Michał Piegza
Michał Piegza
Co 3 miesiące odbywają się spotkania włodarzy Chorzowa z przedstawicielami kibiców oraz działaczami Ruchu. Tematem jest budowa nowego obiektu przy Cichej.

Stadion na 12 tysięcy miejsc, a początek budowy w 2014 roku. Tak pokrótce można skomentować to, co działaczom Ruchu Chorzów oraz przedstawicielom kibiców wicemistrzów Polski miał we wtorek do przekazania prezydent miasta Andrzej Kotala.

Podczas poprzedniego spotkania prezydent Chorzowa przedstawił trzy zarysy projektów nowego stadionu, na którym swoje mecze miałby rozgrywać Ruch Chorzów. Obiekt miał mieścić ok. 18 tysięcy widzów.

We wtorek okazało się, że Chorzowa na budowę takiego stadionu nie stać. Andrzej Kotala poinformował, że czynione będą prace, aby przy Cichej powstał obiekt na 12 tysięcy miejsc, z możliwością późniejszej rozbudowy. Koszty miałyby się zamknąć w kwocie 100 milionów złotych.

Kibice Niebieskich nie zgadzają się wybudowanie tak małego obiektu. Do opinii przychylił się prezes Ruchu Dariusz Smagorowicz. - Tak niewielki obiekt skazuje nas na przeciętność, a mamy ambitne plany i chcemy się rozwijać pod każdym względem. Więc ten pomysł w ogóle nie powinien być brany pod uwagę - powiedział właściciel klubu, cytowany przez oficjalną stronę 14-krotnych mistrzów Polski.

Kolejne spotkanie zaplanowano na początek czerwca.
Marcin Baszczyński: Modlę się za Jerzego Wyrobka

Komentarze (3):

 • Remle Zgłoś
  założę się że i stadion na 12 tysięcy nie powstanie. Kotala zrobi wszystko żeby do końca kadencji dotrwać na stołku i przeciąga wszystko licząc na Stadion Śląski który teraz jest
  Czytaj całość
  w czarnej d...
  • Łukasz Bendik Zgłoś
   Haha widzę ładne wałki 12 tys buahaahh nasz stary stadion na Traugutta miał więcej miejsc xDD W Chorzowie i w Łodzi chyba nigdy stadiony nie powstaną, nawet takie wioski robią stadiony
   Czytaj całość
   a w Chorzowie nie ;D
   • Grek Zorba Zgłoś
    no to ładnie pan prezydent pojechał. Wszyscy pamiętają co obiecał przed wyborami. Ale takie coś w POlsce jest normalne. POlitycy tylko potrafią obiecać. Uważam, że gdyby był dalej
    Czytaj całość
    prezydentem pan Kopel to być coś się na Cichej już działo. A tak to nic nie powstanie do końca kadencji tego pana K.

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL