Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Dominik Nowak: Musimy podnieść się z kolan

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Flota pod wodzą Dominika Nowaka nie potrafi zatrzymać licznika porażek. Po szóstej z rzędu, ze Śląskiem Wrocław zakończyła pucharową przygodę. Świnoujścianie przełamią się w sobotę?

Wyspiarze nie nawiązali z wrocławianami równorzędnej rywalizacji. Śląsk Wrocław szybko objął prowadzenie i praktycznie kontrolował boiskowe wydarzenia. Flota Świnoujście zagrała mizernie. Po drugim straconym golu gospodarze usłyszeli z ust kibiców znamienne pytanie: "po co wy gracie, skoro ambicji nie macie?"

- Nie do końca zgadzam się, że drużynie zabrakło zaangażowania. Zabrakło spokoju, współpracy między formacjami - wymieniał Dominik Nowak. - W pewnych fragmentach każdy z zawodników mógł lepiej rozwiązać sytuację, dłużej utrzymać się przy piłce. Tego jednak zabrakło. Dostaliśmy małego paraliżu.

- Wszystko zaczyna się i kończy. Dla nas skończyła się w środę pucharowa przygoda. Oczywiście chcieliśmy, żeby piękny sen trwał i przygotowywaliśmy się jak do każdego meczu. Nie wszystko poszło jednak po naszej myśli. Śląsk wygrał zasłużenie - przyznał trener świnoujścian.

Piłkarzom ze Świnoujście pozostała ligowa rywalizacjaPiłkarzom ze Świnoujście pozostała ligowa rywalizacja
Jego podopieczni przegrali szóste kolejne spotkanie, w jedenastym z rzędu stracili choć jedną bramkę.

- Ciągle jest dołek, ale nie zapominajmy o Flocie, która na początku rozgrywek zanotowała piękną passę zwycięstw. Oczywiście - oczekiwania są duże i staramy się im sprostać. Rozumiem, że kibice są niezadowoleni. Ja też zresztą jestem. Jeżeli jednak będziemy ciągle mówić: porażka za porażką, to źle, tamto źle... najłatwiej jest wygrywać i być na górze... Gdy jest się na dole - potrzebna jest wiara i podniesienie się z kolan. Wierzę, że piłkarze Floty są w stanie tego dokonać - nie traci optymizmu Nowak.

W sobotnim meczu z GKS Tychy do składu Floty powinien wrócić Sebastian Olszar. - Natomiast Sebastian Zalepa wznowi treningi od początku następnego tygodnia. Braki kadrowe utrudniały nam zadanie. Jeżeli w okresie przygotowań pracujemy nad pewnymi koncepcjami i mamy do wykorzystania wszystkich zawodników, a następnie oni wypadają, to rodzi się problem - przypomniał trener. - Liga jest naszym priorytetem. Od meczu z tyszanami znów możemy być zespołem, który zwycięża.

Komentarze (3):

 • flotaoldboy Zgłoś
  Kiepsko to widzę, skład się nie zmienił od jesieni, podobno doszły wzmocnienia, kadra liczna, więc nie wypada narzekać na personalia!Panie trenerze, a drużyna jest cieniem siebie samej!
  Czytaj całość
  Olimpia Grudziądz lepiej się zaprezentowała w pucharach niż my, o czymś to świadczy. Gramy najgorszy futbol w tej lidze, wiec będzie ciężko o punkty z kimkolwiek, nawet u siebie. Chłopaki wyglądają jakby byli pod koniec sezonu i brakuje im sił.
  • DariuszPortowiec Zgłoś
   w sporcie jeden detal może tyle zmienić, między jesienią i wiosną trochę tych detali we Flocie pozamieniano
   • chris 70 Zgłoś
    Wczesną jesienią wydawało się, że Flota płynie pewną drogą do portu Ekstraklasa,niestety ostatnio dryfuje w przeciwną stronę.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL