Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Ireneusz Jeleń wypadł z kadry Górnika na mecz w Lubinie

Marcin Ziach
Marcin Ziach
Bez Ireneusza Jelenia na zgrupowanie przed meczem z KGHM Zagłębiem Lubin wyjechała drużyna Górnika Zabrze. Doświadczony napastnik na jednym z ostatnich treningów nabawił się urazu.

Niemałe problemy kadrowe przed meczem z KGHM Zagłębiem Lubin ma trener Adam Nawałka. Szkoleniowiec Górnika Zabrze w poniedziałkowej potyczce nie będzie mógł skorzystać z kilku kluczowych graczy.

Z powodu nadmiaru żółtych kartek z gry wypadł kapitan śląskiej drużyny Adam Danch, a na jednym z ostatnich treningów przed wyjazdem na zgrupowanie z Miedziowymi urazu doznał Ireneusz Jeleń. Kontuzje wyłączyły z gry w Lubinie także Michała Bembena i Mariusza Magierę, a na zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Polski przebywa Konrad Nowak.

Do kadry meczowej Górnika po przerwie spowodowanej urazami wracają za to Seweryn Gancarczyk i Wojciech Łuczak. Absencja Jelenia skłoniła także sztab szkoleniowy zabrzan do zabrania na mecz w Lubinie Tomasza Zahorskiego, który przez słabszą formę nie znalazł uznania w oczach trenera na mecz w Bełchatowie.

Co godne uwagi, podczas starcia z Zagłębiem piłkarze z Zabrza będą mogli liczyć na doping swoich fanów. W sobotę doszło bowiem do spotkania trenera Nawałki, Dancha i Bembena z sympatykami drużyny z Roosevelta. Wątpliwości dotyczące zaangażowania drużyny w ostatnich meczach zostały wyjaśnione i narastający konflikt wydaje się być ugaszony w zalążku.

- To spotkanie miało na celu wyjaśnienie pewnych nieścisłości i nieporozumień. To dobrze, że w trudnych chwilach potrafimy z sobą rozmawiać i się porozumieć. Wniosek jest prosty. Tylko razem, wspólnymi siłami możemy osiągnąć zakładany wynik sportowy - mówi Krzysztof Maj, wiceprezes ds. sportowych zabrzańskiego klubu.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL