Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Emocje gwarantowane - zapowiedź meczu Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola

Kamil Górniak
Kamil Górniak
Sobota w Tarnobrzegu zapowiada się bardzo emocjonująco. O godzinie 17.00 rozpoczną się długo oczekiwane derby pomiędzy miejscową Siarką a Stalą Stalowa Wola.

Stalówka w minioną środę w zaległym spotkaniu pokonała na własnym obiekcie Pelikan Łowicz 1:0. Zielono-czarni dzięki tej wygranej oddalili się od strefy spadkowej, ale nadal są w trudnej sytuacji. Problemem niewątpliwie są kontuzje, których w klubie nie brakuje. Od dłuższego czasu nie gra Tomasz Demusiak i Sylwester Sikorski, a niedawno urazów nabawili się Przemysław Żmuda i Wojciech Reiman. Do składu z kolei powraca po pauzie za kartki Krystian Getinger, ale wypada Radosław Mikołajczak. - Jest szansa, że oprócz Getingera ktoś z zawodników kontuzjowanych wróci na Siarkę, ale nie będę mówił kto - stwierdził szkoleniowiec Stali Paweł Wtorek.

Wszyscy fani w obu miastach wiedzą co to derby i niewątpliwie szykuje się prawdziwa piłkarska uczta. Jesienią kibice w Stalowej Woli mogli oglądać całkiem interesujące widowisko. Teraz nie powinno być inaczej. W Tarnobrzegu pojawią się sympatycy Stalówki, którzy na spotkanie wybierają się pociągiem specjalnym. W drużynie z hutniczego miasta panuje bojowa atmosfera. - Na taki mecz czeka się cały sezon. Widać to po kibicach w całym mieście. Wiele osób wybiera się na ten pojedynek. Powiedziałem już chłopakom co ich czeka. To w naszym regionie spore wydarzenie. Czekamy spokojnie na derby - dodał Wtorek.

Siarce w ostatnim czasie się nie wiedzie. W trzech ostatnich meczach wywalczyli zaledwie punkt i znaleźli się nad przepaścią. Siarkowcy potrzebują wygranej, ale w derbach wszystko się może zdarzyć. W środę w zaległym boju z Unią Tarnów ekipa z Tarnobrzegu zdobyła punkt strzelając gola z rzut karnego w 88. minucie. Mało tego, już w doliczonym czasie gry Siarka zdobyła bramkę, prawidłową, ale sędzia dopatrzył się spalonego. W Tarnobrzegu kadrowo wszystko wygląda dobrze, ale w klubie wiedzą, że potrzebne jest zwycięstwo. - Nasza sytuacja w tabeli mówi wszystko. Ewentualny remis w derbach będzie naszą porażką, dlatego w tym meczu interesuje nas tylko i wyłącznie zwycięstwo - stwierdził opiekun Siarki Artur Kupiec.

Smaczku derbowej rywalizacji dodaje fakt, iż szkoleniowiec Stali, Paweł Wtorek, podczas swojej piłkarskiej kariery reprezentował także barwy Siarki, podobnie jak kierownik stalowowolskiej drużyny Wojciech Nieradka. A w Stali grali piłkarze Siarki: Jarosław Piątkowskii Janusz Hynowski.

Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola / sob 18.05.2013 godz. 17.00

Przewidywane składy:

Siarka Tarnobrzeg: Kamil Beszczyński - Korona, Tyburski, Fall, Sulkowski, Wolan, Hynowski, Stępień, Piątkowski, Gębalski, Truszkowski.

Stal Stalowa Wola: Wołoszyn - Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Kantor, Getinger, Kachniarz, Horajecki, Łanucha, Juda, Fabianowski.

Sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka).

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL