Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Oficjalnie: Polak z Bayernu w Energie Cottbus. "Przeskoczy do zawodowego futbolu"

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Sebastian Mrowca pożegnał się z Bayernem Monachium. Młodzieżowy reprezentant Polski nie zdołał rozwinąć skrzydeł w zespole mistrza Niemiec.

Miniony sezon był dla Sebastiana Mrowcy udany (24 mecze i 4 gole w zespole juniorskim Bayernu Monachium), jednak zawodnik występujący w kadrze Marcina Sasala postanowił zmienić otoczenie i podpisał kontrakt do 2016 roku z Energie Cottbus.

Trener drugoligowca Rudi Bommel oraz jego asystent Uwe Speidel od wielu miesięcy zabiegali o pozyskanie Mrowcy i wreszcie dopięli swego. - Sebastian jest ciekawym zawodnikiem, który potrafi agresywnie walczyć o piłkę, a także dysponuje dobrym przeglądem pola przy budowaniu akcji. W Energie obdarzymy go zaufaniem i będzie mógł przeskoczyć z juniorskiego do zawodowego futbolu. Nie mamy wątpliwości, że posiada odpowiednie umiejętności, a odpowiedzialności na boisku uczył się pełniąc rolę kapitana swojej drużyny w Bayernie - wyjaśnił Bommel.

Defensywny pomocnik wkrótce rozpocznie treningi w klubie z Chociebuża. Jeśli wypadnie na miarę oczekiwań, nie będzie bez szans na występy w 2. Bundeslidze już w najbliższym sezonie. W Energie Mrowca będzie zakładał koszulkę z numerem 21.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL